Mjaltin puro 100 % origjinal të farës së zezë, 400 gram, pa përbërës industrial, pa kimikate dhe pa sheqer të shtuar, mund ta porosisni përmes numrit të telefonit:

CEL: 069 88 17 187

CMIMI: 40 euro

Mjalti i farave të zeza është mjalt natyral dhe organik, ku aroma dhe shija e farave të zeza mund të zbulohen qartë.

Mjalti është prodhuar nga bletët, duke marrë nektarin e lules së Farës së Zezë (Nigella Sativa) dhe kurrë mbi këtë produkt nuk është hedhur pluhur prej farave të zeza.

Ndaj, mjalti përmban të gjitha cilësitë e mira të farës së Zezë (mjaltë të tillë origjinal, pra kurativ 100 %, mund ta gjeni duke porositur përmes numrit të telefonit 069 88 17 187).

Theksojmë se është e rëndësishme që mjalti i farës së zezë të jetë pa përbërës industrialë, pa sheqer të shtuar apo kimikate të tjera dhe si i tillë, vjen disi i kushtueshëm, por jo aq sa do t’ju duheshin për ilaçet e astmës dhe alergjisë, apo sëmundjeve të tjera, që ju “mpijnë” trupin e trurin nga efektet anësore.

Mjalti i luleve nga fara e zezë, sipas shumë mjekëve, është një frenues natyral i astmës dhe alergjisë sidomos gjatë vjeshtë-dimër dhe një “bombë” për gjakun, për tensionin e sistemin imunitar, e shumë sëmundje të tjera (shihni tabelën e dobive shëndetësore).

 

FARA E ZEZË

Fara e zeze, Nigella Sativa

Fara e zezë përmban vaj acidik të pangopur, vaj me eter, vitamina dhe një sërë substancash të tjera të domosdoshme për organizmin.

Tashmë është vërtetuar se vaji acidik i pangopur që përmban Fara e zezë ndikon pozitivisht mbi metabolizmin e trupit, rrit imunitetin dhe ndalon astmën dhe alergjinë.

Fara përmban përafërsisht 38% karbohidrate, 35% vajra të ndryshëm, 21% albuminë dhe pjesa tjetër përbëhet prej më shumë se njëqind substancash të ndryshme.

Për t’u përmendur janë: Vajrat acidikë të pangopur, acidi linolein, acidi alfa-Linolein, vajrat me eter (nigellon, alfa-pinen etj.), vitaminat (B1, B2, B6, acidi folik, niacina), minerallet (hekur, kalcium, magnez, zink etj) dhe amino acidet.

Falë gjithë këtyre përbërësve natyralë, që nuk mund të gjenden në asnjë bimë tjetër, por as edhe në ndonjë ilaç, e bëjnë farën e zezë mjekuese të astmës.

Dhe nëse konsumoni mjaltë nga fara e zezë në kohë të gjatë, qetësisht “e nxirrni në pension” këtë sëmundje…

 

PËR ASTMËN, ALERGJINË DHE ZEMRËN

Konsumoni 3 lugë në ditë nga mjalti i farës së zezë (3 X 1 lugë çaji, pas buke).

Mjaltin e farës së zezë mund ta përdorni paralelisht edhe me vajin e farës së zezë, apo ekstrakt të gatshëm të farës së zezë, që gjithashtu mund ta porosisni në të njëjtin numër telefoni, pasi kështu shtoni fuqitë mjekuese.

Merrni 1 lugë çaji vaj të farës së zezë, përzijeni me ndonjë pije të ngrohtë.

Të pihet përditë në mëngjes, kështu do të zgjerohen venat dhe arteriet dhe brenda 6 javësh zemra juaj do të jetë “top”, ndërsa astma dhe alergjia nuk do t’ju shqetësojnë më.

Aq të fortë e ka veprimin mjalti i farës së zezë kundër astmës dhe alergjisë nëse përdoret në kohë afatgjatë, saqë shpresat janë që të hiqet dorë edhe nga pompa e ilaçeve nëse e përdorin…

– E njëjta kurë ndiqet edhe që të mbahet nën kontroll hipertensioni, kolesteroli, që të forcohet imuniteti, për pastrim të traktit urinat, për hollim gjaku, për mëlçinë, për forcim organesh përgjithësisht, etj.

Ndërsa diabetikët duhet ta marrin me lugë kafeje, 3 herë në ditë, jo lugë gjelle.

 

DOBITË NGA MJALTI I FARËS SË ZEZË

I PAzëvendësueshëm për astmën;

Zbut ose largon krejtësisht alergjinë

Problemet e kollitjes;

Forcon zemrën;

Pastron gjakun;

Ul kolesterolin

Stimulon mëlçinë;

Pastron e traktin urinar;

Vepron si diuretik;

Shumë i dobishëm për largimin e gurëve nga fshikëza e urinës;

Rregullon tensionin e gjakut;

Hollon gjakun;

Forcon imunitetin brenda 3 ditëve;

Liron edhe pastron zorrët;

Kuron në mënyrë përfekte zorrën e trashë;

Shton potencën seksuale;

Forcon organet;

Forcon dhëmbët dhe kuron gingivat;

Parandalon rënien e flokëve;

I jep ndriçim fytyrës;

Rrit rrezistencën ndaj virusëve të ndryshëm gjatë katër stinëve;

Largon djersitjen e tepërt;

Ruan freskinë e trurit;

Zhvillon funksonimin e sistemit nervor;

Largon gëlbazën;

Pastron edhe forocon mushkëritë;

Rregullon rrahjet e zemrës;

Forcon muskujt e zemrës;

Shkatërron qelizat e kancerit

Parandalon dhembjet e trupit, sidomos të eshtrave etj…

POROSIT MJALTIN E FARËS SË ZEZË

CEL: 069 88 17 187

SASIA: 400 gr

CMIMI: 40 euro

 

Mjalti me farë të zezë, kura e natyrës për të gjithë familjen që ju duhet në vjeshtë-dimër

Mjalte me farë të zezë (Nigella Sativa) apo black seed, siç quhet në anglisht është produkti më i kërkuar për gjithë vitin, por sidomos gjatë sezonit vjeshtë-dimër, pasi ka edhe veti të forta anivirusale, përveçse përfitimeve të tjera të mëdha shëndetësore.

Ndaj, çdo familje duhet ta mbajë këtë mjaltë kurativ në shtëpi dhe jo ilaçet.

FARA E ZEZË PËRMBAN: Hekur (Fe), Kalcium (Ca), proteina, karbohidrate, beta karroten, tiaminom, niacin, enzime, dhe timoksin.

SEMUNDJET QË KURON: Kundër Astmës; anti-alergjik; diabet tip 2; normalizues i tensionit; antikancerogjen (zhduk qelizat e kancerit); redukton nivelin e kolesterolit; shërben si antibiotik natyral që rrit imunitetin maksimal; rrit aktivitetin psiqik dhe seksual etj.

PËRDORIMI: Fëmijët 2-6 vjet: 3 X 1 lugë kafeje gjysëm ore pas ushqimit. Të rriturit: 3 X 1 lugë çaji, pas buke.

VËREJTJE: Mundësisht të përdoret me lugë të drurit, apo të plastikës, të cilat nuk e elektrizojnë mjaltin dhe nuk e humbin efektin mineralet.