A e dinit se disa lloje qirinjsh besohet se sjellin fat dhe para në shtëpi?

Ja çfarë duhet të bëni, për të sjellë më shumë mbarësi.

Bashkoni këto përbërës në një vazo qelqi dhe shtoni paratë për familjen tuaj.

Kjo përzierje do të sjellë para në shtëpinë tuaj dhe nuk kushton asgjë.

Vendosini këta përbërës në një shishe dhe jeta juaj do të ndryshojë!

Qirinjtë e gjelbërt besohet se sjellin para, fat dhe sukses, për të gjithë ata që janë supersticiozë.

Kjo përzierje nuk ju kushton asgjë, është plotësisht e sigurt dhe mund t’ju sjellë veçse ndjenja pozitive, buzëqeshje, mendime të mira dhe energji pozitive për dëshirat tuaja.

 

JU DUHEN:

6 kokrra piper të zi

2 grushta oriz

2 qirinj gjelbër

2 kavanoza ose shishe qelqi hermetike

 

UDHËZIME:

Vendosni ujin të ziejë që të sterilizoni shishet ose kavanozat.

Kur shishet të jenë tharë mirë, shtoni një grusht orizi dhe 3 kokrra piper.

Hidhni ujë deri sa të mbulohet.

Përsëriteni këtë për secilën shishe.

Vendosni një në kuzhinë dhe një në dhomën e ndenjes, nëse i keni të ndara.

Sigurohuni që ata të jenë të ekspozuar ndaj dritës.

Pastaj vendosni një qiri të gjelbër para çdo shisheje.

Ndizeni qiriun. Kur të ketë mbaruar, hidhni qiriun, por mbani kavanozët.

 

Ja edhe nje sugjerim tjeter: Si të bëni qirinj për festa me lëvore mandarine

Ky ishte sekreti i gjysheve. Ato hidhnin vaj ulliri në lëkurën e mandarinave.

Kjo është arsyeja pse.

Filloni ta përdorni edhe ju çdo ditë këtë metodë.

Ndezja e disa qirinjve të aromatizuara, është pjesë e atmosferës së Krishtlindjeve apo festave te tjera, përveç pemës shumëngjyrëshe dhe dekorimeve të tjera.

Është mënyra më e mirë për të gëzuar familjen gjatë kohës së festave, si dhe për t’ju gëzuar ditëve të ftohta të vjeshtes apo dimrit.

JA SE SI:

Në vend që të hidhni lëkurën e mandarinave, mund ta përdorni për të bërë një qiri aromatik, shumë natyral.

Prejeni lëkurën e mandarinës përgjysmë.

Hiqini me kujdes dy gjysmat dhe ruajini.

Gjyshet hidhnin 2 lugë gjelle vaj ulliri në të dhe një fitil të vogël në mes, pastaj në gjysmën tjetër bënin disa forma yjesh.

Drita që i përshkon, sjell një atmosferë të këndshme Krishtlindjesh, por edhe një aromë shumë të mirë.

Ky qiri natyral do të zgjasë për gati gjysmë ore.

Vetëm sigurohuni që ta keni vendosur në një vend të sigurt në dhomë.