Vaji i embrionit të grurit, lista e sëmundjeve që kuron: Ku ta gjeni në Shqipëri vajin origjinal të embrionit të grurit (Tritucum Aestivum), nga firma KRK, me traditë prodhimi të produkteve bimore që nga viti 1943

CEL: 069 88 17 187

CMIMI: 30 euro

Vaji origjinal të embrionit të grurit (Tritucum Aestivum),

– Me vajin e embrionit të grurit kufizohen deri në 75 % goditjet dhe “shpimet” në zemër. Ky vaj është ndër të rrallët që ul peshën, pa çuar në anemi apo probleme të tjera shëndeti

– Përdoret për problemet e ngushtimit të kapilarëve, të kalçifikimit të arterieve dhe pakëson rrezikun e atakut kardiak.

– Trajton kequshqyerjen e muskujve të trupit dhe është i dobishëm për sportistët, sepse është i pasur me amino-acide. Gjithashtu ai shton forcën e rezistencës dhe reagimit, shton energjinë e rezervuar në muskuj, përmirëson efiçencën e frymëmarrjes dhe qarkullimin e gjakut, i jep energji trupit.

– Lehtëson rënien në peshë, pa u ekspozuar ndaj anemisë, sepse i jep trupit një ndjesi ngopjeje relative kur konsumon 2 lugë çaji, që shoqërohet me konsumimin e një gote ujë përpara ushqimit me 15 ose 20 minuta. Ai thith 20% deri 30% të yndyrnave dhe glukozës, të cilat më pas nuk arrijnë të mbërrijnë në trup. Një lugë e tillë përmban më pak se 40 kalori dhe ndihmon gjithashtu në lëvizjen e yndyrnave. Përsa i përket vegjetarianëve përgatitet një dozë e fortë proteine me cilësi të lartë.

– Mjekimi i sterilitetit dhe rasteve të dobësisë seksuale, përdoret çdo ditë vaj nga embrioni i grurit. Për rastet e dobësisë seksuale tek burrat: Jepet një doze, ose një lugë çaji çdo ditë.

– Mbron nga kanceri i prostatës dhe kanceri i fshikëzës së urinës. Sasia e domozodshme që duhet konsumuar mendohet të jetë 20-25 mlg ose që i korespondon një luge të vogël nga vaji i embrionit të grurit.

– Kuron rënien e flokëve, forcon rrënjët e tyre, largon tullacllëkun (që nuk është gjenetik) dhe largon zbokthin në mënyrë përfundimtare, duke e fërkuar kokën me të dy herë në javë për një periudhë tre mujore. Nëse përzihet me vaj ricini, forcon dhe shton qerpikët.

– Është i dobishëm për shëndetin e fëmijës, duke filluar nga cilësia e ushqimit dhe reflekton disa ndikime negative në ushqimet e shpejta. Ndihmon në sistemimin e ushqimit në mënyrë, që të bëhet tre vakte të plota në ditë. Është i dobishëm për disa raste të anemisë (gjakut të varfër) tek foshnjet.

PERDORIMI

Mund të përdoret direkt, duke e pirë me lugë çaji (2-3 herë në ditë). Gjithashtu mund ta shtoni vajin e embrionit të grurit në tërshërë, jogurt, sallatra etj, por pa e nxehur aspak më parë. Duhet në temperaturë ambienti, ose thjesht i ngrohur pak.

KU TA POROSISNI

Kujdes, për kurim duhet vaji i embrionit të grurit, jo thjesht vaj gruri. Një vaj të tillë origjinal, të presuar në të ftohtë me të gjitha vlerat kuruese të embrionit të grurit (Tritucum Aestivum) nga firma KRK, me traditë prodhimi të produkteve bimore që nga viti 1943, mund ta gjeni duke e porositur përmes numrit të telefonit:

CEL: 069 88 17 187

 

Bllokimi dhe kalcifikimi i arterieve, shërim natyral me vajin e embrionit të grurit

Me vajin e embrionit të grurit kufizohen deri në 75 % goditjet dhe “shpimet” në zemër. Ky vaj është ndër të rrallët që ul peshën, pa çuar në anemi apo probleme të tjera shëndeti

Fatkeqësisht, pjesa e brendshme e grurit që përmban embrionin hiqet

gjatë proçesit të rafinimit që konverton të gjithë embrionin e grurit në miell të bardhë.

Kjo bëhet, për shkak se yndyrna në pjesën e brendshme të grurit, mund të përgjysmojë jetëgjatësinë e produkteve në raftet e supermarketeve.

Kështu që, tashmë prej dekadash, nuk po arrijmë që të marrim benefitet e plota dhe të mrekullueshme nga embrioni i plotë i grurit.

Mënyra e vetme për të përfituar “zemrën” e këtij drithi është marrja e vajit të embrionit të grurit, që është shtuar në listën botërore të sugjerimit, të vajrave më të mirë për shëndetin (një vaj të tillë me traditë prodhimi që nga viti 1943, mund ta gjeni në numrin e telefonit 069 88 17 187).

Vaji i embrionit të grurit mund të përdoret nga jashtë për lëkurën dhe flokët dhe nga brenda kundër trajtimit dhe parandalimit të një game të gjerë sëmundjesh, për të cilat kemi përgatitur studimet më të mira shkencore.

Le t’i shohim me rradhë…

ÇFARË ËSHTË VAJI I EMBRIONIT TË GRURIT?

Vaji i embrionit të grurit është një produkt i përbërë nga vaji që nxirret nga embrioni i grurit.

Është veçanërisht i lartë në Vitaminë E dhe vetëm një lugë gjelle është në gjendje të plotësojë kërkesën tuaj për gjatë tërë ditës.

Vitamina E posedon veti të fuqishme antioksiduese që mund të ndihmojnë në mbrojtjen e qelizave nga dëmtimi, duke e bërë atë veçanërisht të dobishëm në mbështetjen e shëndetit imunitar dhe zbutjen e inflamacionit.

Ndërsa embrioni i grurit përdoret kryesisht si një shtesë dietike, vaji i embrionit të grurit është si ato ofertat “dy në një”: një përbërës në gatim për shëndet optimal dhe një mënyrë natyrale për të përmirësuar shëndetin e lëkurës dhe flokëve.

Vaji i embrionit të grurit është i pasur në Vitaminë E, dhe Vitaminat B1, B2, B3, B6, dhe A.

Përmbajtja e tij në minerale përfshin: fosfor, zink, hekur, squfur, dhe kalium, që e bën atë një përbërës shumë të pasur që ushqen lëkurën tuaj.

 

PËR SHËNDETIN E ZEMRËS, KALCIFIKIMI DHE NGUSHTIMI I ARTERIEVE

Falë profilit të shkëlqyer të lëndës ushqyese, vaji i embrionit të grurit mund të vijë me një dozë shtesë të benefiteve, kur bëhet fjalë për shëndetin e zemrës suaj.

Kokrrat e grurit janë të shoqëruara me një zvogëlim të rrezikut të sëmundjeve të zemrës, kështu që konsumimi i embrionit të grurit apo produkteve që përmbajnë embrion gruri, siç është në këtë rast vaji i tij, në të vërtetë mund të ndihmojnë në parandalimin e sëmundjeve të zemrës.

Një analizë masive që shikonte rezultatet e 45 studimeve, zbuloi se një konsum i lartë i grurit ishte i lidhur me uljen e rrezikut për t’u prekur nga sëmundjet e zemrës.

Por nënproduktet e grurit janë të zhveshura sot nga emrioni, kështu që një zgjedhje e zgjuar është përdorimi i vajit të tij.

Vaji i embrionit të grurit është i pasur në antioksidantë, të cilët mund të ndihmojnë në bllokimin e sëmundjeve të zemrës dhe parandalimin e aterosklerozës, ose forcimin e arterieve.

NGUSHTIMI I KAPILARËVE, KALCIFIKIMI I ARTERIEVE: Studimet britanike kanë vërtetuar se në embrionin e kokrës së grurit gjendet një sasi e vitaminës E, e cila kufizon goditjet dhe “shpimet – therrjet” e zemrës deri në 75%, nëse të sëmurët me zemër e konsumojnë çdo ditë (25 mlg çdo ditë) nga një lugë të vogël, nga vaji i emrionit të grurit.

ZVOGËLON RREZIKUN E ATAKUT KARDIAK: Kjo realizohet nëpërmjet pakësimit që i bën nivelit total të kolesterolit dhe LDL – proteinës së dhjamit të dëmshëm.

Studiuesit kanë theksuar se çdo ulje që i bëhet nivelit të kolesterolit me 1%, i korespondon një ulje e rrezikut të atakut të sëmundjeve të zemrës me 2%.

Studimet shkencore kanë konfirmuar se konsumimi i një doze nga vitamina E, me një sasi prej 25 mlg, e ul kolesterolin e gjakut me 3%.

Kjo përqindje dyfishohet, kur dyfishohet doza deri në 50 mlg në ditë, për një periudhë 30 ditore.

 

I PASUR NË ANTIOKSIDANTË

Vaji i gjetur në embrionin e grurit është i pasur me një formë të vitaminës E e njohur si tocopherol, e cila vepron si një antioksidant.

Antioksidantët janë komponime që ndihmojnë në mbrojtjen e trupit nga radikalet e lira, të cilat janë substanca të dëmshme që shkaktojnë dëme në qeliza dhe mund të krijojnë dhe të çojnë në sëmundje kronike me kalimin e kohës.

Të merrni antioksidantë të mjaftueshëm në dietën tuaj nëpërmjet ushqimeve si vaji i embrioni i grurit është esencial për shëndetin, pasi antioksidantët janë të lidhur me parandalimin e kushteve kronike të kancerit, diabetit dhe sëmundjeve të zemrës.

Në 2008-n, në një studim i publikuar në “Journal of the American College of Nutrition”, shkencëtarët i dhanë rëndësi dietës që ishte e përbërë 20% vaji i nga embrioni i grurit.

 

STABILIZON NIVELIN E SHEQERIT NË GJAK

Përveç parandalimit të kapsllëkut, rritja e marrjes së fibrave përmes ushqimeve si embrioni i grurit mund të ndihmojë gjithashtu dhe në nivelin e sheqerit të gjakut.

Fibrat ngadalësojnë absorbimin e sheqerit në qarkullimin e gjakut dhe ndihmojnë në rregullimin e niveleve të sheqerit në gjak.

Një studim i publikuar në “American Journal of Clinical Nutrition” doli në përfundimin se marrja e fibrave në doza të larta reduktonte rritjen e shpejtë të nivelit të sheqerit në gjak më shumë, se dieta me doza të ulëta fibrash.

Për shkak se vaji i embrioni të grurit është i lartë në fibra, duke e konsumuar atë për të rritur nivelin e fibrave në trupit tuaj, mund të jetë e dobishme për nivelin e sheqerit në gjak.

Sigurohuni që të kombinoni sa me shumë perime dhe burime të proteinave.

 

DOBESIM I SHPEJTË, PA SHKUAR NË ANEMI

Vaji i embrioni të grurit është ndër produket më të mira për t’u dobësuar, pa e çuar trupin në pakësimin e gjakut dhe probleme të tjera shëndetësore.

Pra, lehtëson rënien në peshë, pa u ekspozuar ndaj anemisë, sepse i jep trupit një ndjesi ngopjeje relative kur konsumon 2 lugë çaji, që shoqërohet me konsumimin e një gote ujë përpara ushqimit me 15 ose 20 minuta.

Ai thith 20% deri 30% të yndyrnave dhe glukozës, të cilat më pas nuk arrijnë të mbërrijnë në trup.

Një lugë e tillë përmban më pak se 40 kalori dhe ndihmon gjithashtu në lëvizjen e yndyrnave.

Vaji origjinal të embrionit të grurit (Tritucum Aestivum),