Nëse je femër, kjo është bima jote: Për dobësim, për probleme hormonale në çdo moshë, për menopauzë dhe pas saj, bima e Cohoshit të Zi ju duhet me vete! POROSITE: CEL: 069 88 17 187

ÇMIMI ME OFERTE: 30 euro (ishte 40 euro)

  • “Hormonet të bëjnë si “tollumbace” edhe nëse qëndron 2 javë pa ngrënë, ndaj duhen balancuar patjetër!

Duke rregulluar balancën hormonale, trupi është i gatshëm më pas që të lëshojë peshën. Për këtë problem, përdorni Cohoshin e Zi, është dietik: Punon edhe kundër yndyrës, duke frenuar shtimin në peshë dhe oreksin”

Prodhimi normal i hormoneve ka një efekt të thellë në shëndetin tuaj të përgjithshëm.

Pra, nëse trupi juaj përjeton ndonjë ndryshim në nivelet e hormoneve, mund të vuani nga shumë simptoma më pak të këndshme duke filluar me lëkurën e thatë ose të kruar, lodhjen dhe ndryshimet e humorit, duke përfunduar me PMS, mjegullim të trurit dhe migrenës.

Por, shtimi në peshë dhe pamundësia për të humbur kilogramët sado dietë që mbani, është një problem madhor.

Kur ke probleme hormonale, edhe nëse “ngordh urie”, nuk arrin dot që të humbasësh asnjë gram.

POR, mos u mërzisni, ekspertët e gazetës “Super Shëndeti” kanë mënyrat natyrale që i përshtaten rastit tuaj.

Shërbejnë për rregullimin e hormoneve dhe paralelisht, ju ulin në peshë pa efekte anësore.

Ne kemi mbledhur mënyrat më efektive për të mbajtur ekuilibrin tuaj hormonal pa përdorur asnjë ilaç.

Kujdes, theksojmë se Hormonet të bëjnë si “tollumbace” edhe nëse qëndron 2 javë pa ngrënë, ndaj duhen balancuar patjetër!

BIMA COHOSHI I ZI

Nëse je femër dhe kërkon të dobësohesh kur je me probleme hormonale, apo kur je në menopauzë, atëherë kjo është bima që bën për ju (për çdo moshë, edhe pa qenë në menopauzë)!

Cohoshi i Zi, apo siç quhet në anglisht Black Cohosh, emrin shkencor e ka: Cimicifuga racemosa (Simisifuga).

Kjo bimë përmban me shumicë glikozide, acide izoferulike, dhe fitoestrogjene (estrogjene me bazë bimore) dhe të bën “fibër”, nëse problemet hormonale apo menopauza ju bllokojnë dobësimin.

Fitostrogjenet në Cohoshin e zi janë të ngjashëm me hormonin femëror Estrogjen, që kur femra ka probleme hormonale, ose po shkon në perimenopauzë apo menopauzë, trupi e ul shumë prodhimin e tij, duke shkaktuar pasoja në luhatjen e humorit, lëkurë, flokë, djersitje, afshe etj.

Cohoshi i Zi, e rregullon vetë sistemin e estrogjenit në trup; furnizon aty ku ka mangësi dhe ul aty ku ka tepri! Mund të përdoret nga çdo moshë.

Ne ju kemi folur për këtë bimë fantastike edhe më parë, por jemi ndalur më shumë te “magjia” e saj për perimenopauzën dhe menopauzën.

Gjithsesi, ua kemi theksuar se Cohoshi i Zi është bima “mikeshë” e çdo femre dhe në çdo moshë.

Kjo barishte është një hormon natyr me veprim estrogjenik, që u plotëson mungesat hormonale femrave.

Duke rregulluar balancën hormonale, trupi është i gatshëm më pas që të lëshojë peshën.

Cohoshi i Zi është dietik: Punon kundër yndyrës, duke frenuar shtimin në peshë dhe oreksin.

Cohoshi i Zi nuk rritet në Shqipëri dhe vjen i importuar nga Amerika e Veriut, nga ku e ka edhe origjinën dhe kultivohet me shumicë.

Për probleme hormonale, për dobësim, për menaxhimin e menopauzës apo probleme të tjera të femrave, Cohoshi i Zi është zgjedhja më e zgjuar.

E integruar në suplemente dietike siç është “Shiffa Home” (Bynmix, ekstrakt), nga firma organike Aksu Vital, ju mund ta gjeni bimën Cohoshi i Zi duke e porositur në numrin e telefonit: CEL: 069 88 17 187.

Ky suplement që përmban 60 kapsula, ka të integruar në sasinë e duhur edhe progresteronin, që edhe pse njihet më së shumti si hormon mashkullor, i duhet femrës që të parandalojë kancerin në mitër.

Ky suplement është 100 % bimor, vegan dhe i sigurtë për t’u përdor, duke rivalizuar kështu terapitë sintetike hormonale që shiten në farmaci.

 

COHOSHI I ZI, BIMA ADAPTOGJENIKE

Bimët adaptogjenike, siç është Cohoshi i Zi, ndihmon në balancimin e hormoneve të trupit dhe e mbron organizmin nga një shumëllojshmëri e gjerë sëmundjesh, përfshirë ato të shkaktuara nga stresi i tepruar.

Kështu, Cohoshi i Zi ndihmon tiroiden tuaj dhe do të parandalojë adrenalinën, kortizolin dhe disekuilibrat e progesteronit, të shkaktuar nga stresi emocional, fizik ose mendor.

Rrënja e kësaj bime përmban edhe një komponent tjetër kimik të quajtur Serotonin, i cili rregullon luhatjet e humorit dhe bën që gratë të “lënë pas dere” situatat stresuese apo ankthioze.

Ul frekuencën e dhimbjeve të kokës, të migrenës apo sinusitit, që vijnë si pasojë menopauze.

Cohoshi i zi është i jashtëzakonshëm si kurë natyrale edhe kundër sëmundjeve reumatizmale dhe ndihmon në shtimin e dëndësisë së kockave dhe forcimin e tyre (si dhe shumë probleme të tjera shëndetësore, shihni listën).

POROSIT SUPLEMENTIN COHOSHI I ZI

CEL: 069 88 17 187

ÇMIMI ME OFERTE: 30 euro (ishte 40 euro)

 

Suplementi dietik për dobësim kur jeni më probleme hormonale apo menopauzë

– Me efekt të ngjashëm me hormonin femëror, estrogjenin.

– Balancues i problemeve hormonale në çdo moshë (edhe moshat e reja).

– Me efekt të lartë dobësues, suplement dietik.

– Heq afshet e nxehta gjatë menopauzës.

– Ul sasinë e djersës dhe përmirëson aromën e trupit.

– Përmirëson thatësirën vaginale.

– Punon kundër yndyrës, duke frenuar shtimin në peshë dhe oreksin.

– Ndihmon për të rregulluar hormonet e grave në mënyrë të shkëlqyer.

– Trajton inflamacionet në sekrecionet gjenitale dhe verdhëzën e tepruar.

– Për problemet në vezore.

– Nidhmon kundër ankthit dhe stresit që shoqërojnë menopauzën

– Ndihmon kundër ostopenisë dhe osteoporozës, që mos të humbet masa kockore si pasojë e menopauzës.

– Ndihmon kundër dhimbjes së kokës, migrenës apo sinusitit, kur vijnë si efekte anësore të menopauzës.

– Ndihmon kundër sindromës premenstruale (PMS).

– Ndihmon kundër menstruacioneve të dhimbshme.

– Mund të përdoret për të përshpejtuar lindjen në kohën e lindjes.

– Për lehtësimin e dhimbjeve të shpinës nga tkurrjet që ndodhin për shkak të menstruacioneve.

– Ndihmon për kurimin e artritit nëse kombinohet me kamomil.

– Largon vjelljet e shpeshta.

– Ndihmon për kurimin e sëmundjeve të zemrës, enëve të gjakut dhe problemet e qarkullimit të gjakut.

– Ndihmon për uljen e kolesterolit dhe presionin e gjakut.

– Ndihmon për të hequr qafe kollën.

– Ndalon rënien e flokut dhe frenon procesin e plakjes së lëkurës.

– Mund të përdoret në kohë afatgjatë deri në 10 vjet, pa efekte anësore (ndryshe nga terapitë me hormonet sintetike që shiten si ilaçe).

– Ky suplement bimor dietik është i sigurtë për përdorim, përveçse nëse vuani nga kanceri i gjoksit, kanceri i vezoreve apo cirroza e mëlçisë. Gjithashtu nuk duhet të përdoret nga gratë shtatzana.

POROSIT KËTU

Produkti origjinal për menopauzën “Shiffa Home” nga Aksu Vital, ekstrakt 100 % bimor me rrënjën e Cohoshit të Zi, 60 kapsula:

ÇMIMI ME OFERTE: 30 euro (nga 40 që ishte)

CEL: 069 88 17 187