rbtmdn

Historia e pacientes që merrte ilaçet dhe mbante dietën anti-anemike, por që sëmurej më keq. Si u gjet “gabimi ushqimor”, përmes Testit të Intolerancës: Zgjidh problemet e shëndetit pa ilaçe, ose dobësohu në mënyrë natyrale! – Një analizë e VETME, sa për “100 ekzaminime së bashku”!

Prenoto TESTIN E INTOLERANCES Tirane/ Prishtine:

00 355 69 88 17 187

 

Flet Dr. Laura Qyra, një ndër 5 mjekët transfuziologë në rang kombëtar: Anemia, shkaqet, shenjat, regjimi ushqimor dhe risia e intolerancës ushqimore

Sëmundjet e gjakut po bëjnë “namin” me rastet e reja, por sot do të ndalemi specifikisht te anemia.

Kjo, sepse pjesa më e madhe e sëmundjeve hematologjike shfaqen me sindromin anemik.

Një pjesë e simptomave klinike të anemisë shkaktohen si rezultat i mungesës së furnizimit të indeve me oksigjen.

Ndër to përmendim dhimbjen e kokës, marrje mendsh, zhurmë në vesh apo miza para syve.

Pjesa tjetër e tablos klinike shkaktohet si pasojë e mekanizmave adaptues të organizmit të njeriut, veçanërisht të adaptimit kardio-vaskular, siç është frymëmarrje e shpeshtë, palpitacion dhe takikardi në qetësi apo gjatë sforcimeve fizike mesatare, madje ndonjëherë edhe dhimbje kraharori e dispne, çka dëshmon për insuficiencë cirkulatore kardiake…

Por për aneminë, kësaj here kemi të ftuar në gazetën “Super Shëndeti” Dr. Laura Qyra, njëra ndër 5 mjekët transfuziologë në rang kombëtar.

Theksojmë se: profesionistët e tillë të kësaj fushe janë aq të rrallë, saqë kur jepet rasti t’i lexoni, apo t’i dëgjoni, mos i neglizhoni!

Dr. Laura na njeh edhe me risinë që ndihmon për përmirësimin e anemisë, që është intoleranca ushqimore dhe ka një shpjegim interesant se si merret një rezultat fantastik…

Gjithnjë mjekët flasin për barnat, por pak për dietat ushqimore për sëmundjet, ndaj edhe te gazeta na shkruajnë shpesh për protokolle ushqimore. Specifikisht, a mund të tregoni një regjim ushqimor “ideal” të një pacienti me anemi?

Organizmi i njeriut ka nevojë të përditshme për hekur dhe acid folik.

Në rast shtatzanie, veçanërisht 12 javët e para këto nevoja dyfishohen.

Një komponent thelbësor që ndihmon në përthithjen e hekurit është padyshim vitamina C.

Vetëkuptohet që një dietë e përshtatshme për një pacient anemik duhet të gërshetojë në tërësinë e saj të tre këto komponentë.

– Spinaqi është një ushqim mjaft popullor, që e parandalon aneminë.

Ai është një burim i pasur kalciumi, hekuri, vitamine A, B9, E dhe C.

Spinaqi përmban fibra dhe beta caroten, të cilat ndihmojnë në përmirësimin e shëndetit të përgjithshëm të organizmit.

Një gjysmë filxhani spinaq i zier përmban 3.2 mg hekur dhe kjo përbën rreth 20 për qind të kërkesave të hekurt për trupin e një femre.

– Një ushqim tjetër i rëndësishëm në luftën kundër anemisë është panxhari i sheqerit.

Në sajë të përmbajtjes së lartë të hekurit, panxhari ndihmon riparimin dhe riaktivizimin e eritrociteve, duke rritur furnizimin me oksigjen në të gjitha pjesët e trupit.

– Në dietën e një pacienti anemik nuk duhet të mungojë mishi i kuq.

Mish i qengjit, viçit dhe lloje të tjera të mishit të kuq përmbajnë hekur-HEM, i cili absorbohet me lehtësi nga organizmi.

Zemra, veshkat dhe mëlçia e mishit të kuq janë pjesët që përmbajnë sasitë më të larta të hekurit. Përvec të tjerave, mishi i kuq është një burim i shkëlqyer i vitaminës B12.

– Mjaft të këshillueshëm janë kikirikët, të konsumuar në forme gjalpi ose të pjekur. Dy lugë gjalpë kikiriku, përveçse të shijshme, përmbajnë edhe 0.6 mg hekur.

– Sigurisht që nuk duhet të harrojmë vezët, të cilat për fat të mirë nuk mungojnë kurrë në kuzhinat e amvisave shqiptare.

Ato janë një burim i pasur i proteinave dhe përmbajnë shumë antioksidantë, të cilët ndihmojnë në depozitimin e vitaminave në organizëm.

Një vezë përmban 1 mg hekur. Në luftën kundër anemisë është i këshillueshëm konsumi i një vezë në ditë.

– Shega është një frut i njohur si një burim i pasur i hekurit dhe vitaminës C. Përveç efekteve antikanceroze ajo lufton edhe simptomat e vetë sindromit anemik.

– Ushqime të tjera që nuk duhet të mungojnë në dietën e secilit prej nesh e vecanërisht të një individi anemik janë edhe farat e sojës, kikirikët, stikat, frutat e detit, mjalti, mollët etj.

Sigurisht mbetet për t’u theksuar fakti që lufta kundër anemisë konsiston në eliminimin e shkakut primar dhe trajtimin e sëmundjes bazë, nëse kjo është e mundur.

Dieta është një faktor plotësues, por gjithsesi i shumë rëndësishëm në parandalimin e shumë sëmundjeve dhe në mirëqënien totale të gjithë organizmit.

Vitet e fundit, mjekësia ka avancuar i për aneminë, ashtu edhe për shumë sëmundje të tjera, rekomandohet që të bëhet edhe një test i intolerancës ushqimore.

Duhet të edukohemi për rëndësinë e ushqyerjes!

 

Pse një pacienti me anemi, i rekomandohet Testi i Intolerancës Ushqimore?

Në fakt jo vetëm pacientëve me anemi, por edhe të gjithë individëve të shëndetshëm apo të sëmurë.

Sepse, intoleranca ushqimore është “hajdute e heshtur”, ta merr shëndetin ngadalë, duke të shtuar çdo ditë nga një simptomë që ti nuk e kupton dhe rend në farmaci për ilaçe, suplemente e vitamina, duke e mbingarkuar mëlçinë me barna që nuk të duhen.

Ndërkohë, bën shumë analiza kot, vizita mjekësore që me të drejtë shpesh mjekët nuk të gjejnë dot asgjë në trupin tënd edhe me ekzaminime të avancuara, sepse ju keni intolerancë ushqimore që nuk lë shenja të dukshme: Disa ushqime sado të mira qofshin, trupi juaj ua “lexon” si virus, si gjë e huaj në organizëm dhe e lufton.

Atëherë lind edhe një keqkuptim dhe “armiqësi” e kotë me doktorin dhe anasjelltas: pacienti akuzon doktorin se është i paaftë ose neglizhent, ndërsa vetë doktori mendon se mbase ka probleme psikologjike dhe dhimbjet nuk janë reale, sepse skanerat, analizat, ekzaminimet nuk i gjejnë asgjë në trup pacientit.

Atëherë, si shpjegohet kjo?

Eshtë e thjeshtë në fakt: Eshtë intoleranca ushqimore që ju sëmur pa shenja të kapshme për çdo lloj ekzaminimi tjetër, përveç Testit specifik të intolerancës ushqimore, që është Testi Epigjenetik.

Dikur testi i intolerancës ushqimore bëhej me anë të gjakut, por vitet e fundit ka avancuar shumë teknologjia mjekësore dhe po bëhet me anë të flokut dhe është analizë shumë avangarde.

Kur bëhej me gjak, rezultati dilte vetëm për pak ushqime kryesore dhe kaq.

Ndërsa tashmë me anë të fijes së flokut, që siç mund ta keni lexuar apo parë madje edhe në filma, mund të bëhen analiza shumë të avancuara.

Në rastin konkret, analizohet ADN-ja e rrënjës së flokut dhe aty zbërthehen se cilat janë ushqimet që gjeni yt nuk t’i pranon dhe i sheh si gjë e huaj, si trup parazitar dhe t’i lufton.

Edhe pse ti mund ta hash sallatë që e ke mbjellë vetë, të hash fruta që i ke këputur nga ajo bahçja jote pa pesticide, apo të pish atë çajin që e ke marrë direkt nga mali pa asnjë kimikat, trupi yt fillon e ndihet keq, duke përjetuar shenja nga më të ndryshme: fryrje, gazra, lodhje, marramendje, dhimbje koke, shtim peshe apo humbje peshe të pashpjegueshme, rezistencë insuline, mosngelje shtatzanë e pa fund shenja të tjera.

 

Po në rastin konkret, çfarë ndodh me pacientët me anemi kur kanë intolerancë ushqimore?

Pyetje e drejtë, ndaj po marr disa shembuj konkretë që kemi pasur në pacientët me anemi.

Kishim një rast specifik që merrte ilaçet e anemisë (aneminë e kishte të lehtë me mungesë hekuri, fazë fillestare), ndërkohë i kishim rekomanduar sipas protokollit të ushqyerjes që të hante edhe ushqimet që përmbanin hekur dhe vitamin C, që në fakt i përmendem më lart në intervistë.

Ndër të tjera ishte edhe spinaqi, portokalli, speci i kuq (që ka shumë vitaminë C) etj.

Kjo paciente mori në rregull ilaçet, por po bëhej gjithnjë e më keq.

Përsëriti analizat, bëri edhe ca analiza të tjera për sëmundje që dyshohej etj, por asgjë: sërish kishte shumë simptoma që nuk i shpjegonte dot.

Unë në atë kohë sapo isha njohur me Testin Epigjenetik të Intolerancës Ushqimore dhe isha e mahnitur në fakt nga trajnimi me kolegë gjermanë, por isha kurioze ta shihja a funksionion vërtet dhe në çfarë mënyre, direkt e te pacientët.

Dhe pasi e kisha bërë vetë në fakt dhe e ndjeva veten “shumë të lehtë” pasi hoqa ushqimet intolerante që zbulova, ia rekomandova edhe kësaj pacientesh, që kishte ndërruar tashmë 5 mjekë duke u vizituar.

E ndoqi rekomandimin tim dhe e bëra testin. Dhe, çfarë u gjet? Pikërisht ushqimet që konsiderohen si më të mirat për aneminë, siç ishin pra spinaqi për hekur, portokalli dhe speci i kuq për vitamin C, ajo ishte intolerante. Ishte gjithashtu intolerante edhe për 7 ushqime të tjera.

Gjatë realizimit të testit iu vu re edhe toksina në trup, pasi është i Vetmi test që të zbulon edhe nëse ke toksina, kimikate, rrezatime etj në trup.

Atëherë i sugjerova një ndryshim diete: Hoqëm ushqimet intolerante, i zëvendësuam me ushqime të ngjashme në vlera ushqyese që ia pranonte trupin, ndërkohë edhe realizuam një detoks të trupit nga toksinat.

Direkt pas 1 jave ajo mori në telefon duke falenderuar, sepse ndihej shumë më mirë.

Tashmë kanë kaluar shumë muaj dhe ajo gëzon shëndet optimal!

Pra, është një test kaq i thjeshtë në dukje, por shumë i rëndësishëm për shëndetin: të dish se çfarë ha, pa sëmurur veten kot!

 

Kujt do t’ia rekomandonit testin e intolerancës ushqimore?

Duke qenë se e kam bërë vetë dhe kam parë rezultate shumë të mira, por edhe në këto muaj që kam ndjekur pacientë që e kanë bërë, do të thoja që u rekomandohet të gjithëve!

POR, nëse ka ndonjë grua shtatzanë që po e lexon këtë intervistë (apo që do të mbetet shtatzanë), apo nëse ndokush nga ju njeh prindër të fëmijëve me spektër autik, informojini për këtë test sepse:

Në rastin e shtatzanave, testi i intolerancës ushqimore do t’ju gjejë çfarë vitaminash, mineralesh apo lëndë të tjera ushqyese u mungojnë në trup, në mënyrë që t’i marrin dhe të ulin rrezikun për abort, apo probleme të tjera te fetusi.

Ndërsa te fëmijët me spektër autik, u gjendet gjithashtu se çfarë elementësh u mungojnë në trup, përfshirë ushqimet intolerante, në mënyrë që ata të ndihmohen të përmirësohen në sjellje dhe funksionet njohëse, të bëhen më sociale etj. Sigurisht, siç e thashë, testi i intolerancës ushqimore, duhet bërë nga gjithsecili që e ka mundësinë!

 

REALIZO TESTIN E INTOLERANCES USHQIMORE, NESE:

– Jeni mbipeshë?

– Keni dhimbje barku?

– Probleme të tretjes?

– Djegie dhe fryrje stomaku?

– Gastrite?

– Dhimbje kronike të kokës?

– Ankth, stres, depresion?

– Lodhje kronike?

– Mungesë përqendrimi?

– Alergji të lëkurës, Sinusit?

– Çrregullime në jashtëqitje?

– Probleme hormonale?

– Fryrje të këmbëve dhe duarve?

– Anemia?

– Jeni shtatzanë ose kërkoni të mbesni shtatzanë dhe dëshironi fëmijë pa defekte gjenetike?

– Keni femije me crregullim te spektrit autik?

– Keni probleme menopauze?

– Probleme me sëmundjet reumatizmale

– Keni toksina në trup?

– Mungesa Vitaminash?

– Mungesa Mineralesh?

– Keni rrezatime?

– Pagjumësi?

– Luhatje emocionesh?

– etj?

* Bëj Testin e Intolerancës Ushqimore, zgjidh SAKTE problemin e shëndetit vetëm me Ushqim.

* Testi bëhet përmes fijeve të flokut, ku analizohet deri në ADN rrënja e tij, duke zbuluar ushqimet intolerante dhe problemet shëndetësore.

* Mund ta kryejë çdo person, që nga fëmijët pas lindjes dhe pa limit moshe, tejet i rekomanduar për shtatzanat.

* Nëpërmjet Testit të Intolerancës Ushqimore në ADN kontrollohen 600 lloje ushqimesh dhe 200 minerale, aminoacidet, radiacionet, valët e celularit, vitamina apo ndotësish ambjentalë, të shoqëruar me dietën përkatëse të personalizuar.

PËR PRENOTIM: 0 69 88 17 187