Çfarë është është ujë i kefirit? Pse duhet duhet ta marrim atë? Disa ide recetash se si mund ta bëni kurues dhe të shijshëm njëkohësisht/ Nga supershendeti.com

Para se pijet e gazuara të mbushnin raftet e supermarketeve, në vendet perëndimore ata shiteshn vetëm në farmaci për arsye shëndetësore, derisa ato filluan të mbusheshin gjithnjë e më shumë me kimikate, duke u kthyer në dëmtuese të shëndetit.

Por a mund t’i bëjmë ne këto pije në shtëpi, që të jenë të shëndetshme dhe t’i shijojmë njëkohësisht? Patjetër që PO.

Një nga zgjidhjet është soda e përftuar nga kokrrat e kefirit në ujë, e cila përmban elementë probiotikë që mund të mbështesin tretjen e shëndetshme.

Receta që do t’ju tregojmë në vijim është shumë e mirë për pastrimin e trupit nga toksinat, kimikatet dhe hidrokarburet, ka si bazë kefirin.

Ju mbase jeni njohur tashmë me kosin e kefirit, por uji i kefirit është edhe më kurues se ai.

Sepse është më “i pastër”, ndërkohë që do të mbrojë stomakun, zorrët, do t’ju ndihmojë në procesin e tretjes dhe nxjerrjen e toksinave jashtë nga organizmi.

Kjo recetë botohet për herë të parë dhe për këtë falenderojmë ekspertët e gazetës “Super Shëndeti”, që gjithnjë na befasojnë me receta të reja trajtuese.

 

KEFIRI I UJIT, PIJA KURUESE PA ALKOOL

Pra, kur bëhet fjalë për pijet joalkoolike, nuk ka nevojë të kufizoni veten në ushqimet e mbushura artificialisht me aromë të lartë të fruktozës së misrit dhe shurupit që gjeni në dyqane e supermarkete.

Ka mënyra të pafundme për të krijuar pijet joalkoolike në shtëpi, dhe është e lehtë që të përshtatni pijen e gazuara me shijen tuaj – dhe në sezonin, kohën dhe vendin në të cilin jetoni.

Përgatitja e kefirit të ujit është shumë e thjeshtë: Kokrrat e kefirit vendosen në një kavanoz/tas qelqi, të mbushur me ujë dhe 1/4 sheqer i bardhë (jo kaf, jo mjaltë), mbulohet dhe lihet në temperaturën e dhomës për një minimum prej 24 orësh.

Pas kësaj kohe, do të shihni se si janë shumuar pa fund kokrrat e kefirit, duke u fermentuar.

Kaq është procesi, pastaj mund të filloni konsumimin, 2-3 gota në ditë, apo edhe më shumë.

POR, mos harroni që nga ky ujë, të lini disa kokrra mënjanë (pak farë dmth), që të ribëni kefirin për ditën e nesërme.

Kujdes: Kur produkti vihet në frigorifer temperatura e ftohtë pengon procesin e fermentimit.

Gjithashtu, pak më poshtë keni edhe disa këshilla të tjera, se si të bëni kefir të ujit sa më cilësor.

Ekspertët e “Super Shëndetit” ju kanë përgatitur edhe dy receta më të zgjeruara dhe më me shije, të cilat mund t’i lexoni në shkrimet më të vogla pak me poshte…

KOKRRAT E KEFIRIT TË UJIT

Kokrrat e kefirit të ujit janë një koloni simbiotike e baktereve dhe maja ose SCOBY.

Edhe pse ata quhen “drithëra” (për shkak të kokrrave që krijojnë), drithërat e kefirit të ujit duken më shumë si blobet e xhelatinës dhe NUK përmbajnë gluten.

Kokrra duhet të blihet (në farmaci, dyqane bimore, online etj) ose të merret nga një mik në fillim, por nëse kujdeseni mirë për to, ata do të shumohen dhe mund të përdoren për të krijuar koloni pafund (si fara e kosit apo bukës në fillim, vetëm njëherë e blini apo e merrni hua diku, pastaj e nxirrni vetë mënjanë).

Kokrrat e kefirit të ujit kanë nevojë për vëmendje të vazhdueshme, por sapo ju t’ia merrni dorën, të bësh kefirin e ujit mund të bëhet një pjesë e lehtë e rutinës suaj të përditshme, njësoj sikur bëni kosin.

Për të lulëzuar, bakteret dhe majatë, kokrrat e kefirit kanë nevojë për ujë të paklorinuar dhe sheqer të paplotësuar.

Ato gjithashtu kanë nevojë për minerale – dhe kjo nënkupton shmangien e ujit të distiluar dhe, ndoshta, duke u dhënë atyre një shtesë të vogël minerale.

Pas disa grumbujve të vegjël, kokrrat e kefirit të ujit do të fillojnë të shumohen.

– Mos përdorni mjaltë ose zëvendësues të sheqerit.

Mjalti ka vetitë antimikrobiale kështu që ai mund të dobësojë kokrra të kefirit të ujit.

Mbani në mend, gjithashtu, se nëse shtoni mjaltë apo ëmbëlsues të tjerë, sheqernat më të errëta do të bëjnë një kefir të ujit me një aromë më të fortë.

 

KEFIR SODA

Ju mund të bëni edhe pje të ndryshme nga kefiri i ujit, psh pije Soda kefir.

Ju mund t’i hidhni kefirit të ujit më pas çajra të ndryshëm, lëng frutash (sidomos limon, portokall psh) apo perimesh të shtrydhur dhe i lini së bashku për 2-3 ditë, pasi i keni futur në një shishe.

Për shkak të presionit që krijon ky kombinim, duhet të përdorni shishe plastike të cilësisë së lartë, sepse do ta provoni herë pas herë duke e shtypur pak, nëse ka krijuar presion (gaz).

Kur ta hapni, bëjeni me shumë kujdes (hapeni disa herë gjatë ditës, që të nxirrni jashtë gazin e tepërt), sepse mund të shpërthejë njësoj si me pijet me gaz, nëse i tundni para.

Pra, hapeni me delikatesë, pak e nga pak, duke nxjerrë jashtë gazin e krijuar brenda shishes.

Nëse përdorni shishe qelqi, përdorni shishe të stilit të lartë, Grolsch, të cilat janë të destinuara për karbonizim.

 

Ujë me kokrrat e kefirit, me veti të lartë kuruese

Përveç versionit klasik që ua treguam në shkrimin kryesor, ju mund të përgatisni kefirin e ujit edhe sipas recetës së mëposhtme, pasi ka veti të lartë kuruese për thuajse të gjitha sëmundjet e organizmit.

PËRBËRËSIT:

1 litër ujë të pa klorinuar dhe të pafluorizuar

1/4 filxhan sheqer të bardhë,

2 lugë gjelle kokrra kefir të ujit

½ lugë gjelle melasë të zezë (ose 4 rrush të thatë, ose 1/2 fiq të thatë).

UDHËZIME:

Kombinoje ujin dhe sheqerin në një kavanoz të pastër 2 litrosh.

Mbuloni kavanozin me një kapak dhe tundeni atë, derisa sheqeri të shpërndahet.

Hiqeni kapakun dhe shtoni kokrrat e kefirit të ujit në kavanoz.

Shtoni melasë.

Mbuloni kavanozin me një filtër kafeje, pëlhure, ose kapak të fortë.

Vendoseni kavanozin në temperature e ngrohtë të dhomës, jo drejtpërdrejt me rrezet e diellit dhe lëreni për 48 orë. (Nëse e lini më më shumë se 48 orë, drithërat mund të vdesin nga uria dhe të shpërbëhen).

Ndërsa fermentohet, uji do të kthehet i turbullt dhe me pak flluska, dhe do të ketë shije pak më të ëmbël sesa uji origjinal.

– Përgatitni një kavanoz të ri të ujit të sheqerit, duke përsëritur hapat e mësipërm.

Kulloni kefirin e fermentuar të ujit përmes një sitë me rrjetë të hollë në një kavanoz.

Transferoni kokrrat e kefirit të ujit në kavanozin e ri të ujit të sheqerit. Uji i kefirit i kulluar nga kavanozi tani është gati.

Shënim: Kokrrat e kefirit të ujit mund të reagojnë me metale të tilla si alumin, kështu që gjithmonë përdorin enë pa metal ose çelik inox .

 

Pije e gazuar me ujin e kefirit

Ne ju treguam në shkrimin kryesor se si të bëni ujin e kefirit, por edhe ju thamë se është mundësia për pije me soda me ujin e kefirit.

Le të japim një shembull më konkret dhe të përqendruar, për ata që nuk e kuptuan.

PËRBËRËSIT:

1 litër ujë kefiri (siç e përftuam më lart)

Gjysmë litri lëng aromatik, zgjidhni si më poshtë

Mundësitë për lëngun aromatik:

Lëng i freskët frutash.

Lëng i përftuar nga zierja e frutave.

Lëng i freskët apo i zier nga perimet.

Lëng i përftuar nga tretja e 2-3 lugë mjaltë në gjysmë litri ujë.

UDHËZIME:

Sigurohuni që çdo lëng i aromatizuar të ftohet plotësisht para përdorimit.

Duke përdorur një hinkë, derdhni ujin e kefirit në një shishe të pastër.

Mbushni pjesën tjetër të shishes me lëngun e aromatizuar, duke lënë të paktën 3-4 cm hapësirë nga gryka e shishes.

Mbylleni shishen fort dhe tundeni mirë.

Vendosni shishen në temperaturë dhome, larg nga rrezet direkte të diellit, për 12 deri në 72 orë.

Hapeni herë pas here gjatë ditës, për t’i nxjerrë gazin.

Kur pija të jetë karbonizuar, transferojeni shishen në frigorifer.

Ruajeni në frigorifer dhe pijeni brenda një muaji.