rbtmdn

Testi i Intolerancës Ushqimore, Tirane ose Prishtine: Bëje edhe ti takimin tënd me Dr. Laura Qyra, doktoresha nr.1. Zgjidh problemet e shëndetit pa ilaçe, dobësohu në mënyrë natyrale: Gjithçka vetëm me ushqimin e duhur! Testi është i certifikuar me Licencë Gjermane, përgjigjiet merren brenda javës!

00 355 69 88 17 187

(Tel, SMS, Viber ose What’s up)

Pak është shkruar për intolerancën ushqimore, edhe pse për nga dëmet që i bën shëndetit është shumë herë më e madhe se sa nga alergjia ushqimore.

POR, nëse për alergjinë njerëzit vrapojnë për te doktori, intolerancat ushqimore nuk i kuptojnë sepse është një problem shëndetësor që “të vret” ngadalë, me shenja që i ngatërron me sëmundje të tjera.

Për shembull, ti mund të rrish pa ngrënë, mban dietë dhe nuk bie në peshë.

Ose, e kundërta, mund të hash aq shumë, pa fund dhe mbetesh nënpeshë.

Për të vijuar me problemet e tjera shëndetësore, si psh fryrje barku, gazra, lodhje gjithë kohës, dhimbje kockash, tensione nervore, stres, ankth, depresion, luhatje e sheqerit në gjak, hipertension, dhimbje koke e goditje migrene, stres, ankth, depresion, anemi, mospërmbajtje urinimi, parazitë në zorrë që nuk zhduken kurrë e plot, plot simptoma të tjera.

Më e çuditshmja ndodh që, ju mund të bëni analiza, egzaminime, vizita mjekësore etj, por asgjë e keqe nuk ju del.

Dhe, duke qenë se ju ankoheni vazhdimisht për sëmundje, duket sikur bëheni të pabesueshëm te familjarët, përfshirë dhe mjekët, ndaj shpesh ju jepen ilaçe apo vitamina që nuk i keni aspak të nevojshme.

POR, ju nuk keni nevojë për asnjë nga këto!

Thjesht keni nevojë për një Test të Intolerancës Ushqimore, që zbulon ushqimet që ju krijojnë mbipeshë, nënpeshë, apo problemet shëndetësore.

Për më tepër rreth kësaj teme, flet sot Dr. Laura Qyra, doktoresha e specializuar për Intolerancën Ushqimore, e cila ka ndihmuar qindra pacientë që t’i rimëkëmbin shëndetin, apo që të bien nga pesha…

Dr. Laura, pse është folur kaq pak për intolerancat ushqimore?

E thjeshtë, sepse në universitetet mjekësore Tiranë apo Prishtinë përmenden pak, ndërkohë që studimet në këtë fushë kanë avancuar tej mase.

Testi Epigjenetik për intoleranën ushqimore që është zhvilluar shumë vitet e fundit në të gjithë Europën e më gjerë, fatmirësisht tashmë edhe në Shqipëri, është një sistem që na orienton saktë drejt një mënyre korrekte të të ushqyerit.

Gjithsesi, dikur bëhej përmes gjakut, por ky lloj testi i fuqishëm avangard, nxjerr shumë pak ushqime se nga çfarë je intolerant.

Ndërkohë, testi Epigjenetik që bëhet përmes fijeve të flokut, analizohet rrënja e tij, është shumë shumë i avancuar, patentë mjekësore e viteve të fundit.

Përmes ADN-së së flokut analizohen 800 elementë ushqimorë; që nga ushqimet intolerante, pra që nuk jua toleron trupi, e deri se çfarë ju mungon në organizëm (vitamina, minerale, aminoacide, acide yndyrore, antioksidantë etj).

Po në këtë test të intolerancës ushqimore përmes flokut zbulon nëse ke në trup predispozitë për rrezatime, metale toksike, kimikate, hidrokarbure, viruse dhe postviruse, kërpudha, myk, bakterie, parazitët, apo si reagon trupi yt ka predispozitë për reagim ndaj valëve të celularit, antenave satelitore dhe telefonike, ndaj mikrovalës, televizorit e deri te fushat elektromagnetike dhe elektrostatike.

 

Kujt do t’ia rekomandonit këtë test të intolerancës ushqimore përmes flokut?

Të gjithëve, sigurisht. Ky test është sikur të shohësh shumë probleme bashkë, pra studiohen 17 fusha shëndetësore duke paralajmëruar predispozitën për sëmundje dhe ndërkohë zbulon ushqimet intolerante dhe vitaminat, mineralet dhe shumë elementë të tjerë ushqyes se cfarë i mungojnë trupit.

Pra, sa të bësh plot analiza andej-këndej, të shkon më shtrenjtë se sa të bësh vetëm NJë, që është ky Test.

E dyta, asnjë test tjetër nuk është kaq i saktë sa ky që bëhet përmes fijeve të flokut.

POR, do t’jua rekomandoja shumë të gjithë atyre personave që janë mbipeshë dhe nuk dobësohen, edhe pse mbajnë dietë, ose i rimarrin kilogramët shpejt.

Kjo u ndodh sepse po mbajnë dietë me ushqimet intolerante dhe duhet t’i shmangin ato patjetër, që të bien në peshë.

Mos të pinë pa fund lëng limoni e çajra dobësues, mos të rrinë pa ngrënë gjithë sakrifica sepse po shkatërrojnë organizmin, por të bëjnë testin e intolerancës ushqimore.

Së dyti, do t’jua rekomandoja patjetër personave me diabet, sepse duhet të keni dëgjuar që, edhe pse mbajnë regjim ushqimor për diabetikët, sërish e kanë të lartë sheqerin në gjak.

Për shembull, ata mund të hanë lakërisht, të pinë çaj boronice, të konsumojnë perime, por glicemia u mbetet e lartë dhe madje krijojnë rezistencë insuline.

Kjo ndodh pikërisht po konsumojnë ushqime që organizmi i tyre është intolerant, pavarësisht se janë ushqime shumë të mira për diabetikët.

Kemi ndihmuar shumë diabetikë që të ulin dozën e ilaçeve dhe disa të tjerë në fazë prediabeti që të heqin totalisht ilaçet.

Së treti, do t’ua rekomandoja grave shtatzana, sepse do të zbulojnë jo vetëm ushqimet që u bëjnë dëm, por edhe vitaminat dhe mineralet që u mungojnë.

Kështu do të marrin saktë ato që u mungojnë në trup, jo të mbingarkojnë organizmin me vitamina e minerale që kur merren me tepri, bëhen të rrezikshme për fetusin.

Për shembull, është i njohur rekomandimi i mjekëve për t’u dhënë acid folik shtatzënave, por nëse ky acid merret pa qenë nevoja, foshja rrezikon për spektër autik.

Ky test e nxjerr saktë nëse një shtatzënë ka apo nuk ka nevojë për acidin folik, apo vitamina dhe minerale të tjera, sidomos edhe nivelin e vitaminës D3, që është po i rëndësishëm.

Gjithsesi, ky test është i nevojshëm që të bëhet që nga fëmijët 3 muajsh e lart, në mënyrë që të “skanohet” organizmi se çfarë i nevojitet dhe të rritet i shëndetshëm.

Së katërti, të gjithë ju që njihni prindër që kanë fëmijë me spektër autik, rekomandojini këtë test sepse do ta zbulojë saktë se çfarë i mungon fëmijës në trup, apo çfarë ka tepër.

Dihet që shpesh fëmijët me spektër kanë metale toksike, rrezatime, toksina, mungesë të vitaminës D3, apo grupit të vitaminave B etj.

Përmes testit të Intoleracës Ushqimore mund ta mësojnë saktë se çfarë nuk shkon në organizmin e këtyre fëmijëve, për të ndihmuar më pas me përmirësimin në sjelljen e tyre, apo shëndetin.

Së pesti, të gjithë atyre që kanë probleme me gjakun, sidomos aneminë.

Para se të specializohesha për testin e intolerancës ushqimore, unë u jepja pacientëve me anemi regjimin ushqimor që duhet të ndiqnin.

Por, jo gjithnjë kisha sukses dhe shkak kishin qenë intolerancat.

Tani gjithnjë u rekomandoj që të bëjnë test intolerance më parë, që të përcaktohet saktë dhe i personalizuar ushqimi i duhur.

Kjo ka bërë që t’i kurojmë më shpejt pacientët me anemi dhe mos t’u rikthehet.

Së gjashti, ua rekomandoj të gjithëve atyre që kanë probleme nervore (stres, ankth, depresion), gjendje emocionale të ndjeshme, lodhje të vazhdueshme, dhimbje koke apo migrene.

Të gjitha këto probleme kanë shpesh si shkak intolerancën ushqimore.

Dua të tregoj një rast specifik, një vajzë e cila do të dalë të japë dëshminë e saj në fakt, që merrte çdo 2 ditë medikamente për migrenën.

Pasi realizoi testin e intolerancës ushqimore, tani që flasim janë bërë 7 muaj dhe ajo ka marrë vetëm 1 herë ilaçe migrene.

Fatkeqësisht kishte qenë intolerante ndaj miellit, limonit, sallatës jeshile etj, por fatmirësisht i zbuluam dhe kur hoqi ushqimet që i bënim dëm, kurrë më nuk është ankuar.

Së shtati… çfarë të them më parë! Qofsh i shëndetshëm, apo i sëmurë, mirë do të ishte që ta bëje një test të tillë.

Për hipertension, parazitë në trup, kur dyshon se ke toksina në organizëm, ke probleme stomaku, mëlçie, dhimbje kockash, kur nuk mbeteni dot shtatzanë pavarësisht përpjekjeve etj, etj.

Testi Epigjenetik i Intolerancës Ushqimore është mënyrë tërësisht natyrale se si të zgjidhësh problemet e shëndetit pa ilaçe!

Një analizë e VETME, sa për “100 ekzaminime së bashku”, do të thoja.

 

Duke qenë se jeni ndër mjeket e rralla të specializuara për intolerancën ushqimore përmes fijeve të flokut. Nëse dikush do që të lërë takim me ju, si duhet të veprojë?

Duke qenë se kërkesat janë të larta, takimet lihen me prenotim përmes asistentës sime, në numrin e telefonit 00 355 69 88 17 187 (Tel, SMS, Viber ose What’s up). Në Tiranë mund të ndjek pacientët nga e Hëna në të Shtunë, ndërsa në Prishtinë jam 1 herë në muaj. Nëse dëshironi të realizoni këtë test në Prishtinë, mund të lini terminin tuaj në numrin e telefonit më lart, ku do t’ju japin edhe adresën e klinikës, ordinancës, siç i thoni ju :).

 

BËNI TESTIN E INTOLERANCËS PËR KËTO SËMUNDJE:  00 355 69 88 17 187

– Jeni mbipeshë?

– Keni dhimbje barku?

– Probleme të tretjes?

– Diabet, që nuk ju stabilizohet sheqeri në gjak?

– Djegie dhe fryrje stomaku?

– Gastrite?

– Dhimbje kronike të kokës?

– Ankth, stres, depresion?

– Lodhje kronike?

– Mungesë përqendrimi?

– Alergji të lëkurës, Sinusit?

– Çrregullime në jashtëqitje?

– Parazitë?

– Probleme hormonale?

– Fryrje të këmbëve dhe duarve?

– Anemia?

– Jeni shtatzanë ose kërkoni të mbesni shtatzanë dhe dëshironi fëmijë pa defekte gjenetike?

– Keni fëmijë mbipeshë, nënpeshë, apo me spektër autik?

– Keni probleme menopauze?

– Probleme me sëmundjet reumatizmale

– etj?

Bëj Testin e Intolerancës Ushqimore, zgjidh SAKTE problemin e shëndetit vetëm me Ushqim!