Ivana Viazzi

Intoleranca ushqimore më 17-18 Maj, nga ekspertja italiane Ivana Viazzi; Natyropate e licencuar dhe Refleksologe, konsulente/eksperte italiane e testit epigjenetik të intolerancës ushqimore.

CEL: 069 88 17 187

NUK do të ketë pagesë extra për konsultat, cmimi do vijojë me ofertë: 150 euro në total.

– Për të gjithë lexuesit, ju njoftojmë se në datat më 17-18 Maj, vjen nga Italia – në Tiranë, për intolerancën ushqimore, ekspertja e njohur e kësaj fushe, Ivanna Viazzi.

Keni rastin që të prenotoni takimin në TIRANE përmes numrit të telefonit: 069 88 17 187 (Ndersa nga personat nga Kosova ne numrin me prefiks: 00355698817187 ne viber ose whatssup)

Theksojmë se: Ivana Viazzi është Natyropate dhe Refleksologe, konsulente dhe eksperte e licencuar e testit epigjenetik të intolerancës ushqimore.

Ky Test ka ndihmuar shumë njerëz që të arrijnë peshën e duhur ose të zgjidhin problemet shëndetësore, vetëm përmes ushqimit dhe ndryshimit të stilit të jetesës.

Testi Epigjenetik për intolerancën ushqimore bëhet përmes rrënjës së flokut dhe, analizohet ADN-ja, pra direkt gjenet, nga ku dalin ushqimet që ju sëmurin apo nuk ju lënë të dobësoheni.

Nga ana tjetër, ky test është i vetmi që njëkohësisht zbulon edhe mangësitë ushqimore (vitamina, minerale, antioksidantë, acide yndyrore, aminoacide etj), toksinat në trup, rrezatimin, valët e celularit, televizorit, mikrovalës, antenat celulare, mykun – kërpudha, bakterie e viruse, brenda organizmit.

Gjithashtu zbulon nëse keni predispozita të fshehura zemre, veshkash, stomaku e sëmundje të tjera.

Dhe, “qershia mbi tortë” e këtij lloj testi, theksojmë se është i vetmi që të raporton edhe nëse keni predispozita per probleme të fshehura të shëndetit mendor, probleme emocionale, probleme gjumi etj.

Pra, të bësh Testin Epigjenetik të intolerancës Ushqimore, është njësoj sikur të bësh shumë teste bashkë, por i bën vetëm në një të vetëm!

Testi i Intolerancës Ushqimore – 25 % ULJE me mjeke italiane dhe shqiptare: Dobësohu, ose zgjidh problemet e shëndetit pa ilaçe!

CMIMI ME OFERTE: 150 euro

 

Intoleranca Ushqimore, 1 Test që vlen sa “100 analiza” së bashku!

– Një analizë e VETME, sa për “100 ekzaminime së bashku”, zbulon ushqimet që nuk ju tret trupi dhe problemet shëndetësore.

Testi është ideal për humbje peshe, sidomos kur keni dështuar me dietat, jeni pas lindjes, apo nuk po dobësoheni pavarësisht se rrini pa ngrënë, apo bëni cdo lloj përpjekje tjetër…

Shumë njerëz e kalojnë jetën e tyre pa e mësuar kurrë se intolerancat ushqimore janë shkaku kryesor i shëndetit të tyre të keq, apo që nuk bien dot nga pesha sado që mbajnë dieta.

Çuditërisht, janë të njohura alergjitë ushqimore, por dihet pak mbi intolerancat ushqimore.

Edhe pse, në fakt të pasurit e një intolerance ushqimore është shumë më e zakonshme se një alergji ushqimore.

Njerëzit që ndihen keq bëjnë qindra analiza e teste, përfshirë atë të alergjisë, por nuk e dinë se: Ajo që u duhet është pikërisht Testi i Intolerancës Ushqimore.

Shpesh, ky test është zgjidhja e problemeve shëndetësore në mënyrë natyrale, pa u “furnizuar” me ilaçe.

– Jeni mbipeshë?

– Keni dhimbje barku?

– Probleme të tretjes?

– Djegie dhe fryrje stomaku?

– Gastrite?

– Dhimbje kronike të kokës?

– Ankth, stres, depresion?

– Lodhje kronike?

– Mungesë përqendrimi?

– Alergji të lëkurës, Sinusit?

– Çrregullime në jashtëqitje?

– Probleme hormonale?

– Fryrje të këmbëve dhe duarve?

– Anemia?

– Jeni shtatzanë ose kërkoni të mbesni shtatzanë dhe dëshironi fëmijë pa defekte gjenetike?

– Keni femije me crregullim te spektrit autik?

– Keni probleme menopauze?

– Probleme me sëmundjet reumatizmale

– Keni toksina në trup?

– Mungesa Vitaminash?

– Mungesa Mineralesh?

– Keni rrezatime?

– Pagjumësi?

– Luhatje emocionesh?

– etj?

ZGJIDH SAKTE PROBLEMIN

* Bëj Testin e Intolerancës Ushqimore, zgjidh SAKTE problemin e shëndetit vetëm me Ushqim.

* Testi bëhet përmes fijeve të flokut, ku analizohet deri në ADN rrënja e tij, duke zbuluar ushqimet intolerante dhe problemet shëndetësore.

* Mund ta kryejë çdo person, që nga fëmijët pas lindjes dhe pa limit moshe, tejet i rekomanduar për shtatzanat.

* Nëpërmjet Testit të Intolerancës Ushqimore në ADN kontrollohen 600 lloje ushqimesh dhe 200 minerale, aminoacidet, radiacionet, valët e celularit, vitamina apo ndotësish ambjentalë, të shoqëruar me dietën përkatëse të personalizuar.

CMIMI ME ULJE: 150 euro

PËR PRENOTIM: 0 69 88 17 187