Çdo vit rreth 100 foshnje sëmuren në SH.B.A. me botulizëm foshnjor, një sëmundje e shkaktuar nga një bakter që gjendet në mjaltë. Mund të ndikojë seriozisht në sistemin imunitar të fëmijëve që nuk janë ende mjaft të fortë. Ka edhe më shumë ushqime që ne konsumojmë çdo ditë, të cilat mendohet se janë në dukje të padëmshme për fëmijët, por studimet kanë treguar që ato mund të jenë potencialisht të rrezikshme për ta.

Pas një studimi të plotë u përpiluan disa nga gjërat ushqimore më të zakonshme që duken të pafajshme, por që mund të bëhen rreziqe për shëndetin e njerëzve tanë të çmuar.

Pije me lëng frutash, sodë dhe pije sportive

© depositphotos.com © depositphotos.com

Sipas udhëzimeve të Akademisë Amerikane të Pediatrisë, fëmijët nën moshën një vjeç nuk duhet të pinë kurrë lëneg, ndërsa më të mëdhenjtë mund të lejohen të pinë, por konsumi i tyre duhet të jetë i kufizuar.

Pijet me gaz janë një “jo” për shkak të vajit të bromizuar të perimeve që ato përmbajnë, gjë që mund të çojë në toksicitet ndaj bromit dhe të ndikojë në sistemin nervor të fëmijëve, lëkurë dhe kujtesë. Për më tepër, këto pijetpërmbajnë një sasi të lartë të kalorive dhe sheqerit që mund të shkaktojnë krijimin e zgavrave tek dhëmbët dhe nuk sigurojnë ndonjë vitaminë ose minerale.

Në vend të këtyre, pergatituni fëmijëve tuaj një lëng frutash me fruta të freskëta.

Kosi për fëmijë

© depositphotos.com © depositphotos.com

Edhe pse kosi i rregullt është një shtesë e shkëlqyeshme dhe e shëndetshme në dietën e një fëmije, kosi për fëmijë është e kundërta. Ngjyrat artificiale dhe sheqeri që përmbajnë janë me të vërtetë jo të shëndetshme për fëmijët dhe nuk janë aspak të dobishme.

Shumë ngjyra ushqimore janë ndaluar, ndërsa të tjerat mund të shkaktojnë reaksione alergjike tek fëmijët ose mund të shkaktojnë hiperaktivitet dhe lloje të tjera të sjelljes së pafavorshme.

Në vend të kësaj, ju mund të blini kos të zakonshëm dhe ta ëmbëlsoni duke përdorur mjaltë nëse fëmija juaj është më shumë se një vjeç. Ju gjithashtu mund të përdorni rrush të thatë ose fruta të ngrira.

Kokoshka të gatshme

© depositphotos.com © depositphotos.com

Kokoshka e gatshme janë një tjetër zgjedhje e famshme dhe e shpejtë aromatike për të ushqyer fëmijët. Sidoqoftë, pak mund të jenë të vetëdijshëm se qeset e përdorura për kokoshkat e gatshme mund të lëshojnë kimikate të rrezikshme.

Ato përmbajnë kimikate të perfluorinuara, të cilat përdoren gjithashtu në letrat e ambalazhit të ushqimeve të shpejta, dhe kur nxehen, ato lëshojnë komponime që mund të jenë potencialisht të dëmshme për zhvillimin e fëmijëve dhe madje janë të lidhura me kancerin.

Bëjini vetë kokoshkat tuaja në shtëpi. Duhen hedhur në tigan edhe pak vaj ulliri do t’ju duhen vetëm rreth 5-7 minuta dhe shijet vërtet të mira.

Mjalti

© depositphotos.com © depositphotos.com

Kjo mund të jetë e papritur, por mjalti, një ushqim përgjithësisht shumë i ushqyeshëm, mund të jetë jashtëzakonisht i rrezikshëm për fëmijët më të vegjël se një vjeç- pa marrë parasysh a është i papërpunuar apo shumë i përpunuar.

Një baktere toksike e ndodhur në mjaltë mund të shkaktojë një sëmundje të quajtur botulizëm foshnjor që ndikon në sistemin imunitar të pazhvilluar të fëmijëve dhe mund të çojë në dobësim të muskujve dhe probleme të frymëmarrjes.

Pas moshës 1 vjeç, fëmijët mund të hanë mjaltë dhe në të vërtetë është shumë e mirë për ta. Para kësaj moshe, frutat e copëtuara janë një mundësi e mirë si burim i vitaminave dhe ëmbëlsisë natyrore.

Domate të konservuara ose çdo ushqim i konservuar

© Lidia Bastianich / facebook © depositphotos.com

Bisphenol-A (BPA) është një element toksik që gjendet në shumë materiale paketimi si plastika, por në sasi më të larta mund të zbulohet në kanaçe, shumë prej të cilave ndodhen edhe në ushqimin e përmbajtur në kanaçe. Ky element i rrezikshëm mund të ndikojë në zhvillimin e fëmijës, sistemin e tyre riprodhues dhe trurin e tyre, dhe gjithashtu është i lidhur me kancerin.

Kështu që, kur vendosni të bëni makarona me salcë domatesh, kërkoni në një supermarket një kavanoz qelqi ose më mirë akoma, përdorni domate të copëtuara të freskëta.

Të ëmbla me bazë orizin

© Kellogg’s Rice Krispies / facebook © depositphotos.com

Kjo mund të duket e çuditshmepasi shumica e fëmijëve zakonisht hanë oriz dhe produkte të bazuara në oriz. Sipas FDA, foshnjat mund të jenë të ekspozuara ndaj niveleve të larta të arsenikut inorganik (po, substancës helmuese) përmes produkteve me bazë orizi si drithërat e fëmijëve.

Për shkak se ne i ushqejmë me gjëra të tilla si drithërat e orizit, marrja e orizit për foshnjet është 3 herë më e lartë se sa për të rriturit, gjë që mund të ketë një efekt negativ në aftësinë e tyre të të mësuarit dhe zhvillimin e tyre të përgjithshëm.

Ushqime me pak yndyrë dhe pije që përmbajnë aspartame

© depositphotos.com © depositphotos.com

Shumë prindër preferojnë ëmbëlsuesit artificial për fëmijët e tyre si një mënyrë për të shmangur sheqerin. Sidoqoftë, zgjedhja e produkteve “të lehta” që përmbajnë një substancë të quajtur aspartame në vend të sheqerit janë shumë më të rrezikshme.

Një studim ka treguar që këto komponime në ushqime mund të kufizojnë një enzimë shumë të rëndësishme në trupin tonë që parandalon diabetin dhe mbipeshin.

Zëvendësoni ëmbëlsuesit artificialë me ushqime të ëmbëlsuara natyralisht si frutat e freskëta ose bëni një pije të shijshme duke ngrirë një lëng frutash të freskët ose perime të përziera me kos.

Hot dog-ët dhe mishi i përpunuar

© depositphotos.com © depositphotos.com

Hot dog-ët dhe në fakt, çdo mish i përpunuar, gjithashtu duhet të shmanget. Një studim i kryer nga Shoqata Amerikane e Kancerit tregoi se ngrënia e 50 gram mishi të përpunuar në ditë rrit rrezikun e kancerit kolorektal me 18%.

“Ne duhet të kufizojmë mishin e kuq dhe të përpunuar për të ndihmuar në uljen e rrezikut tonë të kancerit të zorrës së trashë, dhe ndoshta, rrezikun e kancereve të tjera,” njoftuan ata.

Një alternative e shkëlqyeshme për këtë janë produktet me bazë peshku.

Çamçakëzi

© Amazon © Lotte Xylitol Gum (Philippines) / facebook

Çamçakëzi nuk është për fëmijët. Para së gjithash, sepse shumica e mishrave të dhëmbëve përmbajnë sasi të mëdha sheqeri dhe kjo mund të dëmtojë dhëmbët e tyre, duke shkaktuar zgavra në dhëmbë.

Ndërsa disa nga opsionet pa sheqer mund të përmbajnë sorbitol, i cili mund të shkaktojë diarre. Por ajo që është me të vërtetë e rrezikshme është gëlltitja aksidentale. Kjo mund të rrezikojë mbytjen dhe gjithashtu, nëse fëmija gëlltit një pjesë të madhe të saj ose shumë të vogla vazhdimisht, mund të shkaktojë një bllokim në sistemin e tretjes.

Çamçakëzi nuk është aspak i dobishëm për fëmijët, kështu që është më mirë ta shmangni atë plotësisht dhe ta zëvendësoni atë me perime që përtypen, si karota, kastravecat dhe alternativa të tjera të shëndetshme. Nëse vendosni të lejoni çamçakëz, përpiquni të gjeni ato të bëra me xylitol.

Të ëmbla

© depositphotos.com © depositphotos.com

Fëmijët mund t’i duan çamçakëzat, por kjo është si t’i ushqeni me sheqer të papërpunuar. Nuk ka asgjë të shëndetshme në lidhje me to dhe mund t’i japin fëmijës tuaj një nxitje të sheqerit.

Studimet kanë treguar që sasi të larta sheqeri, mund të shkaktojë hiperaktivitet dhe sjellje agresive dhe të pavëmendshme te fëmijët.

Alternativa këtu është me të vërtetë e lehtë, thjesht inkurajoni fëmijët tuaj të konsumojnë fruta të vërteta ose ofrojuni atyre fruta të thata.

 Patate të skuqura

© depositphotos.com © depositphotos.com

Patetinat e skuqura dhe me kripë janë me siguri një kënaqësi për çdo fëmijë, por ato nuk janë një mundësi e shëndetshme e ushqyerjes. Ato janë të pasura me yndyrë, kalori dhe kripë, të gjitha gjërat që fëmijët duhet të shmangin sepse ato janë të këqija për ta.

Shumë kripë mund të shkaktojë disa probleme nga hipertensioni ose presioni i lartë i gjakut tek gurët në veshka. Gjithashtu, ushqimet e kripura mund të çojnë në mbipeshë, pasi ato janë po aq të rrezikshme sa ushqimet me sheqer.

Nëse fëmija juaj do patetina mund tÇi përgatitni lehtësisht vetë duke pjekur feta patatesh në furrë.

Pica

© depositphotos.com © depositphotos.com

Picat që porositen ose ato të ngrira që shiten supermarkete nuk janë një zgjedhje e mirë për fëmijët për arsye të dukshme. Të gjithë ato përbërës, me origjinë të panjohur, me gjithë yndyrën dhe kripën shtesë në djathë nuk janë aspak të shëndetshme.

Sipas një studimi mjekësor, varësia nga ushqimi i shpejtë është bërë një problem shëndetësor në të gjithë botën, veçanërisht në mesin e fëmijëve. Mjekët po përpiqen të rrisin vetëdijen se mbipesha e fëmijëve dhe diabeti kanë shumë lidhje me zgjedhjet e dobëta të ushqimit.

Ajo që mund t’u ofroni fëmijëve tuaj, është pica shtëpi me përbërës të shëndetshëm sipas dëshirës suaj si domatet, kërpudhat, qepët ose ullinjtë. Mundohuni të përfshini fëmijët tuaj në procesin e bërjes së picave, e cila do t’i inkurajojë ata të gatuajnë dhe hanë në shtëpi për të vendosur zakone më të shëndetshme.

 Qumësht i papërpunuar

© depositphotos.com © depositphotos.com

Edhe nëse thuhet dhe shkruhet që qumështi i papërpunuar është shumë ushqyes dhe më i shëndetshëm sesa qumështi i rregullt i pasterizuar, çdo qumësht i papërpunuar mund të jetë jashtëzakonisht i rrezikshëm dhe madje edhe vdekjeprurës si për fëmijët ashtu edhe për të rriturit.

Në shumë raste, qumështi i papërpunuar mbart baktere të dëmshme, viruse dhe parazitë si Campylobacter, Cryptosporidium, E. coli, dhe Salmonella.

Qumësht i rregullt i pasterizuar që shitet në çdo supermarket është zgjidhja më e sigurt për fëmijët tuaj. Produkte të tjera të qumështit si kosi dhe madje edhe ato jo-qumështore si perimet janë burime që janë të pasura me kalcium dhe mund të konsiderohen opsione.

Disa djathra

© depositphotos.com © depositphotos.com

Djathi nuk është vetëm i shijshëm, por edhe i pasur me kalcium, vitamina dhe proteina. Sidoqoftë, jo të gjitha llojet e djathit janë të shëndetshëm për fëmijët. Foshnjat dhe fëmijët e vegjël duhet të shmangin djathin blu dhe djathrat e tjerë të butë.

Ata, së bashku me të tjerët që mund të bëhen me qumësht të pa përpunuar janë të rrezikshëm për fëmijët sepse mund të mbajnë një bakter të quajtur listeria e cila shkakton një lloj helmimi nga ushqimi.

Përkundrazi, djathrat më të lehtë si gjiza dhe djathrat e kremit, dhe ato të fortë që janë me yndyrë të plotë janë mundësi të shëndetshme dhe mund t’u jepen fëmijëve nga mosha 6 muaj.

Akullore e blerë në supermarket

© Kramer vs Kramer / Columbia Pictures © depositphotos.com

Përbërësit kryesorë të një akulloreje të blerë në supermarket janë kremi dhe sheqeri, dhe shumica e tyre përmbajnë substanca të quajtura emulsifikues që ndërpresin punën e baktereve të mira në stomakun tonë dhe çojnë në mbipeshë.

Gjithashtu, akullorja që është shkrirë është jashtëzakonisht e pasigurt sepse baktere si listeria mund të rriten në të dhe të bëhen të rrezikshme për shëndetin tonë. Meqenëse nuk mund të jemi të sigurt për kushtet e ruajtjes së të gjitha atyre kartonave, mund të përballemi me rrezikun e helmimit nga akullorja.

Përkundrazi, mund të provoni të bëni akullore shtëpiake me fruta të freskëta të ngrira që janë shumë më të shëndetshëm dhe përmbajnë vitamina. Në këtë mënyrë ju patjetër e dini se nga vijnë të gjithë përbërësit.

A dini ndonjë fakt tjetër interesant ushqimor për fëmijë ose të rritur? Çfarë përfshin dieta e fëmijës tuaj? Na tregoni recetat tuaja të shëndetshme në komente.

Nëse e pëlqyet këtë artikull, shpërndajeni me të afërmit dhe miqtë tuaj!