Të gjithë me siguri i kanë pasur këto probleme veshjesh: kur një palë xhinse e preferuar ju lë në baltë dhe nuk mund t’i mbërtheni ato, kur trikoja juaj më e rehatshme është e mbuluar me garzë dhe push, ose kur nuk mund të mbërtheni xhaketën.

Në mënyrë që të jeni në gjendje t’i zgjidhni këto probleme menjëherë, përdorni këto truke të efektshme që kemi zbuluar për ju.

Ne i vlerësojmë vërtet mënyra e thjeshta dhe efektive për të zgjidhur problemet e zakonshme me të cilat shumë njerëz nuk dinë të përballen. Mos harroni të ruani këtë artikull në mënyrë që të rikujtoheni në lidhje me këtë informacion deri sa të jetë pjesë e kujtesës suaj.

Kur vishni rroba të hapura në anë, vishni sytjena me ngjitje dhe vendosini vertikalisht, në mënyrë që të mos duken

© FashionByAlly / Youtube

Me siguri keni pasur një palë xhinse që ishin shumë të lirshme në bel. Ekziston një zgjidhje e thjeshtë: qepni një pjesë elastike në pjesën e pasme.

© My Style Diary

Disa këpucë që blejmë për raste të veçanta janë plotësisht të padobishme për çdo ditë. Në ato raste, ju mund ta zgjidhni këtë problem duke aplikuar një copë pëlhurë në pjesën e jashtme të tyre duke ndryshuar tërë pamjen.

© Delia Creates

Nëse një zinxhir është bllokuar thjesht përdorni një copë sapun: fërkojeni me të dhe do të lëvizë.

© One Good Thing By Jillee

Një mënyrë e favorshme për të ruajtur kanatieret është të përdorni grepat që vendosni peshqirat. Në këtë mënyrë, ju do të kurseni shumë hapësirë dhe kanatieret janë gjithmonë gati për t’u veshur.

© Joyful Homemaking

Nëse nuk mund të gjeni xhinse të masës së duhur ose kohët e fundit keni vënë në peshë, mund të shtoni këtë zgjatës brenda 5 minutash.

© Amazon

Jeni të lodhur nga mënyra sesi duken atletet tuaja ose nuk janë më të bardha? Vendosni pak dantella sipër tyre dhe do të merrni një palë këpucë pothuajse plotësisht të reja.

© Sprinkles in Springs

Përdorni krem rroje në mënyrë që të hiqni njollat e makijazhit në rrobat tuaja para larjes.

© The Krazy Coupon Lady

Në mënyrë që të hiqni njollat e bojës nga rrobat tuaja, njomni atë me alkool, fërkojini me një furçë dhëmbësh dhe më pas lajini në lavatriçe si zakonisht.

© Tidy Mom

Nëse nuk keni një qese për rroba, përdorni një jastëk të vjetër – thjesht hapni një vrimë në majë, në mënyrë që të vendosni mbajtësen e varëses në të.

© Bumblebee Linens

Nëse nuk keni një hekur, hidhni disa kube akulli në tharëse për të hequr rrudhat.

© The Krazy Coupon Lady

Shtufa është jashtëzakonisht e efektshme kur ju duhet të hiqni pushin nga një triko.

© Sweet Happy Pie

Nëse pantallonat e shkurtra vazhdojnë të ngrihen çdo herë që bëni një hap, thjesht pritni një copë shajak dhe qepeni në pantallonat e shkurtra nga brenda

© Grosgrain Fab

Nëse këmbët tuaja djersiten shumë gjatë verës në atletet tuaja të preferuara, thjesht ngjitni një lines ditore brenda dhe këmbët nuk do të djersiten dhe rrëshqasin dhe këpucët tuaja do të ndalojnë së bëri zhurmë.

© The Krazy Coupon Lady

A keni ndonjë truk tjetër pa të cilin nuk mund ta imagjinonit jetën tuaj?