Nëse përdorni letër alumini vetëm kur keni nevojë për të mbajtur ushqime të freskëta ose për të rregulluar flokët tuaj, me të vërtetë po humbni potencialin e saj. Cilësia e saj e bën atë të dobishme në shumë situata të përditshme për të cilat kurrë nuk do ta kishim menduar.

Ne i duam truket që mund të na kursejnë vështirësitë e ditës, kështu që ne po ndajmë disa nga truket tona të preferuara të letrës së aluminit që mund t’ju habisin.

Vishni këmbët tuaja në letër për të trajtuar dhimbjet. Elementet kimike të tij ndihmojnë në rregullimin e energjisë dhe shërimin e shpejtë të trupit tuaj.

Bëni një zëvendësim të përkohshëm me të nëse humbni mbajtësen e kapakut të karburantit të automjetit tuaj.

© frankiedollar / Reddit

Pak letër e mbetur alumini e fortë mund të bëhet  në një filxhan i thjeshtë për njomje për patatet që ndihmoi të piqeshin.

© WuDisciple1990 / Reddit

Përdorni atë për të pastruar kromin e ndryshkur.

© dave909 / Imgur

Ndihmoni në rritjen e shpejtësisë së Wi-Fi.

© TheBlueMorpho / Imgur

Ngrohni shtëpinë tuaj duke vendosur letër alumini pas radiatorit.

© eastbayrae / Imgur

Mbajeni kafen tuaj të ngrohtë.

© josephmaxim / Reddit

Krijoni një guaskë për ushqimin, vendoseni mbi ujë të valë dhe mbulojeni. Voila! Ju keni një “pajisje” të menjëhershme me avull.

© luv2spoog / Imgur

Kur nuk doni të blini një tavë më të vogël për vetëm një recetë:

© mario61752 / Reddit

Mbroni banakun tuaj nga spërkatja e keqe me vajin e proshutës.

© sh1tbox1 / Reddit

Mbështillni një qiri për të ndihmuar në kontrollin e blozës.

 

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da 𝔻𝕁 (@djgram) in data:

Mprehni një palë gërshërë të vjetra.

 

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Ladyland – Kickass Craft (@emma_scottchild) in data:

Rrokullisni ato në topa dhe vendosini në tharësin tuaj … ato do t’i heqin statikën dhe do t’i ndihmojnë rrobat të thahen më shpejt.

© donotbelieveit / Reddit

Shndërroni bateritë AAA në bateri AA.

© Izaak1234 / Reddit

Kur jeni duke punuar në makinën tuaj dhe nuk mund të gjeni një gyp, thjesht krijojeni një …

 

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Christian B. Canete, DC (@drcanete) in data:

Letra e aluminit mund të ndihmojë që macja të mos gërvishtë mobiljet tuaja.

 

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Lola Cat 🐱 (@feline_good_lola) in data:

Bonusi: Me pak imagjinatë, krijoni dekorimet tuaja të festave, si kjo kështjellë e Krishtëlindjes.

 

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Donna (@pedsersw) in data:

Cilat janë disa truke të tjera për letrën e aluminit që ju pëlqen të përdorni? Ju lutemi ndani truket tuaja me ne në komente.