© depositphotos.com © depositphotos.com

Pala juaji e preferuar e xhinseve është shumë e lirshme në bel, triko juaj më i rehatshëm është i mbuluar me garzë dhe push, dhe ju nuk mund të ngjeshni xhaketën tuaj … Tingëllon e njohur, apo jo? Në mënyrë që të jeni në gjendje t’i zgjidhni këto probleme fluturimthi, përdorni këto truke të efektshme që kemi mbledhur për ju.

Ne i vlerësojmë vërtet mënyrat e thjeshta dhe efektive për të zgjidhur problemet popullore me të cilat shumë njerëz nuk dinë të merren. Mos harroni të ruani këtë artikull në mënyrë që të kujtoni veten në lidhje me këtë informacion deri sa të jetë pjesë e kujtesës suaj të përhershme.

Nëse vishni rroba të hapura në anë, vishni sytjena me ngjitje pa tela dhe pa rripa (po, është e mundur) për të mos lejuar që të duken.

© FashionByAlly / Youtube

Kur zgjidhni xhinse, kushtojini vëmendje xhepave të pasëm: sa më afër qendrës të jenë, aq më e rrumbullakëta do të duken pasmet.

Nëse veshja juaj është shumë e ngushtë, mund t’ju japë një trup të fryrë. Për të shmangur këtë, provoni një madhësi tjetër.

Me siguri keni pasur një palë xhinse që ishin shumë të lirshme në bel. Ekziston një zgjidhje e thjeshtë: qepni një pjesë elastike në pjesën e pasme.

© My Style Diary

Aplikoni pak pëlhurë në pjesën e jashtme të këpucëve për të ndryshuar pamjen e tyre.

© Delia Creates

Nëse një zinxhir është bllokuar, fshini një copë sapuni në të për ta bërë atë të lëvizë përsëri.

© One Good Thing By Jillee

Një mënyrë e mirë për të ruajtur bluzat është të përdorni mbajtëse peshqiri Në këtë mënyrë, ju do të kurseni shumë hapësirë ​​dhe bluzat janë gjithmonë gati për t’u veshur.

© Joyful Homemaking

Në mënyrë që të hiqni një shenjë boje nga rrobat tuaja, lagni ato me alkool, fërkojini me një furçë dhëmbësh dhe më pas lajini në lavatriçe si zakonisht.

© Tidy Mom

Shtufa është tepër e efektshme kur duhet të hiqni garzë dhe push nga një triko.

© Sweet Happy Pie

Nëse pantallonat e shkurtra vazhdojnë të marrin formë çdo herë që bëni një hap, thjesht pritni një pjesë tjetër dhe qepeni atë në pantallonat e shkurtra nga brenda.

© Grosgrain Fab