Megjithëse disa njerëz kanë tendencë të përdorin vetëm barishte dhe erëza në pikën fillestare të sëmundjeve të tyre, përdorimi i kurave bimore ka ardhur duke u rritur në të gjithë botën.

Mjete bimore dhe natyrore kanë provuar se shërojnë dhe forcojnë shëndetin fizik dhe mendor. Ka barishte dhe erëza që mund t’i gjeni në shtëpi që mund të ndihmojnë në trajtimin e simptomave për ftohjen dhe presionin e lartë të gjakut dhe madje mund të parandalojnë plakjen e shpejtë.

Ne po ju paraqesim 10 erëza dhe barishte që duhet të provoni nëse dëshironi të kujdeseni për pjesë specifike të trupit tuaj.

Hudhra

© depositphotos.com © Marco Verch / flickr

Hudhra është shumë e mirë për të luftuar gripin dhe ftohjen e zakonshme. Mund të ulë presionin e gjakut dhe të ulë rrezikun e sëmundjeve të zemrës. Hudhra gjithashtu përmban antioksidantë për të cilët besohet se ndihmojnë në parandalimin e demtimit nga Alzheimeri.

Hudhra mund të përdoret për gatim ose si një shtesë ushqimore. Hudhra e grimcuar dhe e copëtuar ka përfitimet më të mira shëndetësore.

Rozmarina

© depositphotos.com © depositphotos.com

Aroma e rozmarinës mund të përmirësojë kujtesën, përqendrimin, performancën dhe gjendjen shpirtërore të njerëzve. Mund të parandalojë që truri të plaket.

Për të marrë nga aftësitë e tyre të dobishme, gjethet mund të përdoren në kuzhinë. Rozmarina gjithashtu mund të shndërrohet në një parfum dhe vaj. Ato mund të përdoren çdo ditë.

Speci djegës

Përbërësit që i bëjnë specat djegës të tillë kanë një efekt kundër plakjes tek ne. Ata mund të veprojnë si qetësues për dhimbjet dhe janë të mirë për tu ngrënë nëse duam të humbim peshë, pasi ato mund të rrisin djegien e yndyrës.

Ky spec mund të jetë i copëtuar ose prerë në feta dhe të shtohet pothuajse në çdo ushqim. Mund të hahen të papërpunuar dhe të pjekur në skarë. Është gjithashtu e rëndësishme të theksohet se specat djegës mund të mos jenë për të gjithë, pasi ato mund të shkaktojnë ndjesi djegëse. Ata gjithashtu nuk duhet të përdoren rregullisht.

Xhenxhefili

© depositphotos.com © depositphotos.com

Xhenxhefili përmirëson tretjen dhe zvogëlon gazrat. Ai zvogëlon inflamacionin, lehtëson dhimbjen dhe mund të lehtësojë një ftohje. Xhenxhefili zbut sëmundjen e mëngjesit dhe lehtëson vjelljen.

Xhenxhefili mund të përdoret në një çaj të nxehtë dhe në supë dhe të hahet çdo ditë. Ai mund të shtohet edhe në shumë gjëra të ëmbla gjithashtu.

Majdanoz

© depositphotos.com © Shutterstock

Majdanozi është i përsosur për të ndihmuar në trajtimin e presionit të lartë të gjakut. Gjithashtu, falë vitaminës së tij K, majdanozi ndihmon në shëndetin e kockave duke i bërë ato më të forta.

Majdanoz i thatë mund të përdoret për të përmirësuar shijen e supës dhe salcës së domates. Majdanoz i freskët mund të shtohet në salcat e sallatës, marinadat dhe recetat e produkteve të detit.

Mente

© depositphotos.com © Shutterstock

Gjethja e mentes ndihmon në lehtësimin e dhimbjeve të kokës dhe migrenes. Avulli nga çaji i mentes mund të ndihmojë gjithashtu në problemet e frymëmarrjes, pasi mund të lehtësojë hundët e bllokuara.

Gjethet e mentës mund të përdoren të thata ose të freskëta në çajra ose të shtohen për të shtuar aromë në ushqime. Mund të përdoret gjithashtu si vaj.

Kanella

 

Kanella mund të ndihmojë në luftimin e infeksioneve të trupit dhe në riparimin e dëmtimit të indeve. Është gjithashtu anti-inflamatore dhe mund të zvogëlojë rrezikun e sëmundjeve të zemrës. Për më tepër, kanella gjithashtu mund të ndihmojë në luftimin e infeksioneve bakteriale dhe madje ju mbron nga kanceri.

Shkopi i saj mund të shtohet në çaj dhe kafe dhe pluhuri mund të përdoret në ëmbëlsira, bollgur dhe smoothie. Mund të hahet çdo ditë.

Kamomili

© Shutterstock © depositphotos.com

Çaji nga kamomili mund të zvogëlojë dhimbjen menstruale dhe gjithashtu mund t’i bëjë gratë të ndjehen më pak të shqetësuara. Ky çaj ul edhe sheqerin e gjakut në trup, duke ndihmuar në trajtimin e diabetit.

Përveç çajit të kamomilit, kjo barishte mund të shtohet edhe në tërshërën e zakonshme ose të drithërave. Lulet dhe gjethet e freskëta të kamomilit mund të shtohen edhe në sallatë.

Qepujkat

© depositphotos.com © depositphotos.com

Qepujkat përmbajnë kolinë e cila është një lëndë ushqyese që ndihmon gjatë gjumit. Ato gjithashtu përmbajnë folate dhe ndërhyjnë në prodhimin e serotoninës, që mund të ndihmojë në lehtësimin e depresionit dhe të forcojë gjendjen shpirtërore të njerëzve.

Qepujkat duhet të copëtohen me një thikë të mprehtë në mënyrë që të mos dëmtojë barishten. Ato mund të përdoren gjatë gatimit të perimeve, vezëve dhe djathit si dhe për supat ose sallatat.

Livando

© depositphotos.com © depositphotos.com

Vaji i lavandës mund të ndihmojë në shërimin e plagëve dhe kafshimeve e insekteve. Livando ndihmon me ankthin, pagjumësinë dhe depresionin. Vaji i bërë me këtë barishte gjithashtu mund të luftojë kundër infeksioneve rezistente antifungale.

Livando përdoret më shumë në vajra dhe mund ta përdorni si hidratues një ose dy herë në ditë. Mund ta përzieni edhe me vajin e arrës së kokosit, vajit tamanu, ose vajin e specave.