Dobësohu pa stres, pa lodhje, pa uri, pa dëmtim shëndeti. Ulni dozat e ilaçeve, kurohu me ushqim… TIRANA DHE PRISHTINA

CEL: 00355 69 88 17 187 viber, whatsapp

ose 00355 69 87 54 077

 

…Ndihesh e fryrë si “tollumbace”?

Aq shumë je shëndoshur dhe nuk bie nga pesha, saqë… miqtë pa dashje edhe të shohin si me siklet, apo më keq akoma, ju ngatërrojnë sikur jeni shtatzanë!

Ti mund të rrish pa ngrënë, mban dietë dhe nuk bie në peshë.

Ose, e kundërta, mund të hash aq shumë, pa fund dhe mbetesh nënpeshë.

Për të vijuar me problemet e tjera shëndetësore, si psh fryrje barku, gazra, lodhje gjithë kohës, dhimbje kockash, tensione nervore, stres, ankth, depresion, luhatje e sheqerit në gjak, hipertension, dhimbje koke e goditje migrene, anemi, yndyrna te larta, mospërmbajtje urinimi, parazitë në zorrë që nuk zhduken kurrë e plot, plot simptoma të tjera.

Më e çuditshmja ndodh që, ju mund të bëni analiza, egzaminime, vizita mjekësore etj, por asgjë e keqe nuk ju del.

Dhe, duke qenë se ju ankoheni vazhdimisht për sëmundje, duket sikur bëheni të pabesueshëm te familjarët, përfshirë dhe mjekët, ndaj shpesh ju jepen ilaçe apo vitamina që nuk i keni aspak të nevojshme.

POR, ju nuk keni nevojë për asnjë nga këto!

Thjesht keni nevojë për një Test të Intolerancës Ushqimore, që zbulon ushqimet që ju krijojnë mbipeshë, nënpeshë, apo problemet shëndetësore që përmendëm më lart e të tjera qe do t’i themi në vijim, si dhe USHQIMET QE NUK UA TRET TRUPI, duke ju çuar kështu në mbipeshë që nuk i hiqni dot kilet, nuk dobësoheni dot pavarësisht gjithçkaje…

Asnjë test tjetër nuk është kaq i saktë sa ky, që bëhet përmes fijeve të flokut – testi epigjenetik i intolerancës ushqimore, i cili shërben në shumë fusha që do t’i zbulojmë në vijim…

 

RASTET E MBIPESHES

Do t’ua rekomandonim shumë të gjithë atyre personave që janë mbipeshë dhe nuk dobësohen, edhe pse mbajnë dietë, ose i rimarrin kilogramët shpejt.

Kjo u ndodh sepse po mbajnë dietë me ushqimet intolerante dhe duhet t’i shmangin ato patjetër, që të bien në peshë.

Mos të pinë pa fund lëng limoni e çajra dobësues, mos të rrinë pa ngrënë gjithë sakrifica sepse po shkatërrojnë organizmin, por të bëjnë testin e intolerancës ushqimore.

 

FRYRJE, GAZRA, PROBLEME TRETJE, STOMAKU

Mbani mend, fryrjet, gazrat dhe problemet e tretjes përgjithësisht janë tipike të intolerancës ushqimore.

Kur ushqimet nuk ua tret organizmi, ato fillojnë një “betejë të brendshme” në trup, duke ju sfilitur e lodhur, ndërsa peshën më të madhe e mban barku që vetëm sa fryhet e fryhet si balonë.

Cështja është se kur një ushqim është intolerant, organizmi nuk e njeh si ushqim të shëndetshëm qoftë ai edhe sallatë jeshile, por sikur i ka hyrë një virus dhe nis ta luftojë atë, duke mos lejuar që të treten as ushqimet e tjera në kohë të gjatë. Kjo është arsyeja që edhe pse rrini pa ngrënë me ditë të tëra, dmth hani shumë pak, sërish ndiheni të fryrë…

E njëjta gjë vlen edhe për problemet e stomakut, sidomos për aciditetin, pra urthin, thartirën.

Testi i Intolerancës Ushqimore ju zgjidh përfundimisht këto problem!

 

DIABET

Do t’jua rekomandonim patjetër personave me diabet, sepse duhet të keni dëgjuar që, edhe pse mbajnë regjim ushqimor për diabetikët, sërish e kanë të lartë sheqerin në gjak.

Për shembull, ata mund të hanë lakërisht, të pinë çaj boronice, të konsumojnë perime, por glicemia u mbetet e lartë dhe madje krijojnë rezistencë insuline.

Kjo ndodh pikërisht po konsumojnë ushqime që organizmi i tyre është intolerant, pavarësisht se janë ushqime shumë të mira për diabetikët.

Kemi ndihmuar shumë diabetikë që të ulin dozën e ilaçeve dhe disa të tjerë në fazë prediabeti që të heqin totalisht ilaçet.

 

DHIMBJE KOKE, MIGRENE, TENSIONI

Dhimbjet e kokës, përfshirë edhe migrenën, si dhe luhatjet e tensionit, janë shpesh shenja tipike se keni intolerancë ushqimore.

Mjaft pitë ato aspirinat si karamele, apo ilaçe të tjera, por realizoni testin e intolerancës ushqimore që të shpëtoni nga dhimbja e kokës pa mjekim.

 

PER SHTAZANI

Do t’ua rekomandonim atyre grave qe duan te mbesin shtatzane, sepse do të zbulojnë jo vetëm ushqimet që u bëjnë dëm, por edhe vitaminat dhe mineralet që u mungojnë.

Kështu do të marrin saktë ato që u mungojnë në trup, jo të mbingarkojnë organizmin me vitamina e minerale që kur merren me tepri, bëhen të rrezikshme për fetusin.

Për shembull, është i njohur rekomandimi i mjekëve për t’u dhënë acid folik atyre qe duan te mbesin shtatzëne, por nëse ky acid merret pa qenë nevoja, foshja rrezikon për spektër autik.

Ky test e nxjerr saktë nëse një grua ka apo nuk ka nevojë për acidin folik, apo vitamina dhe minerale të tjera, sidomos edhe nivelin e vitaminës D3, që është po i rëndësishëm.

 

FEMIJET DHE FEMIJET ME SPEKTER, MBIPESHE APO NENPESHE

Gjithsesi, ky test është i nevojshëm që të bëhet që nga fëmijët 3 muajsh e lart, në mënyrë që të “skanohet” organizmi se çfarë i nevojitet dhe të rritet i shëndetshëm.

Së katërti, të gjithë ju që njihni prindër që kanë fëmijë me spektër autik, rekomandojini këtë test sepse do ta zbulojë saktë se çfarë i mungon fëmijës në trup, apo çfarë ka tepër.

Dihet që shpesh fëmijët me spektër kanë metale toksike, rrezatime, toksina, mungesë të vitaminës D3, apo grupit të vitaminave B etj.

Përmes testit të Intoleracës Ushqimore mund ta mësojnë saktë se çfarë nuk shkon në organizmin e këtyre fëmijëve, për të ndihmuar më pas me përmirësimin në sjelljen e tyre, apo shëndetin.

 

PROBLEME GJAKU

Do t’ua rekomandonim të gjithë atyre që kanë probleme me gjakun, sidomos aneminë.

Duke qenë se në test del edhe hekuri, edhe vitaminat, edhe mineralet e tjera, si dhe duke zbuluar ushqimet intolerante dhe ato tolerante, mund të mbahet një regjim korrekt për aneminë, apo sëmundje të tjera të gjakut.

 

STRES, ANKTH, DEPRESION

Ua rekomandojmë të gjithëve atyre që kanë probleme nervore (stres, ankth, depresion), gjendje emocionale të ndjeshme, lodhje të vazhdueshme, dhimbje koke apo migrene.

Të gjitha këto probleme kanë shpesh si shkak intolerancën ushqimore.

Duam të tregojmë një rast specifik, një vajzë e cila ka dhënë dëshminë e saj në fakt, që merrte çdo 2 ditë medikamente për migrenën.

Pasi realizoi testin e intolerancës ushqimore, tani që flasim janë bërë 7 muaj dhe ajo ka marrë vetëm 1 herë ilaçe migrene.

Fatkeqësisht kishte qenë intolerante ndaj miellit, limonit, sallatës jeshile etj, por fatmirësisht i zbuluam dhe kur hoqi ushqimet që i bënim dëm, kurrë më nuk është ankuar.

 

PROBLEME TE TJERA SHENDETI

Së fundi… çfarë të themi më parë! Qofsh i shëndetshëm, apo i sëmurë, mirë do të ishte që ta bëje një test të tillë.

Për hipertension, parazitë në trup, kur dyshon se ke toksina në organizëm, ke probleme stomaku, mëlçie, dhimbje kockash, kur nuk mbeteni dot shtatzanë pavarësisht përpjekjeve etj, etj.

Testi Epigjenetik i Intolerancës Ushqimore është mënyrë tërësisht natyrale se si të zgjidhësh problemet e shëndetit pa ilaçe!

Përmes ADN-së së flokut në testin e intolerancës ushqimore analizohen 800 elementë ushqimorë; që nga ushqimet intolerante, pra që nuk jua toleron trupi, e deri se çfarë ju mungon në organizëm (vitamina, minerale, aminoacide, acide yndyrore, antioksidantë etj).

Po në këtë test të intolerancës ushqimore përmes flokut zbulon nëse ke në trup predispozitë për rrezatime, metale toksike, kimikate, hidrokarbure, viruse dhe postviruse, kërpudha, myk, bakterie, parazitët, apo si reagon trupi yt ka predispozitë për reagim ndaj valëve të celularit, antenave satelitore dhe telefonike, ndaj mikrovalës, televizorit e deri te fushat elektromagnetike dhe elektrostatike.

TERMIN: 00355 69 88 17 187 viber, whatsapp

ose 00355 69 87 54 077

CMIMI: 150 euro gjithsej (nuk ka pagesa ekstra me pas). Dieta ushqimore eshte dhurate