©depositphotos

Ndërsa njerëzit ende po debatojnë për efektet shëndetësore të glutenit, buka po mbrohet si një përbërsë i dobishëm përreth shtëpisë, edhe pa u ngrënë! Mund t’ju ndihmojë të ndaloni së qari për shkak të qepëve apo edhe me dhimbjet e bezdisshme të çarjeve. Për më tepër, është produkti përfundimtar natyror i pastrimit.

Ne kemi renditur të gjitha përdorimet jo ushqimore të bukës për t’ju frymëzuar. Mos e hidh bukën e ndenjur. Ju mund të përpiqeni të qëndroni larg ngrënies së saj, por është gjithmonë një ide e mirë për t’i mbajtur disa në dispozicion vetëm për këto 14 arsye.

Largoni mbetjet e prerjes

Mos u përpiqni të gërmoni në lëkurën tuaj me gjilpëra ose piskatore. Pa e lagur komplet, hidhni pak ujë të vluar mbi bukë dhe lëreni të ftohet sa të mund ta prekni. Vendoseni atë në zonën e dëmtuar dhe mbulojeni me një fashë ose ndonjë leckë tjetër të pastër. Ju mund të lidhni nyje në skaje për të parandaluar lëvizjen e bukës. Mbajeni bukën në atë mënyrë për aq kohë sa të keni mundësi dhe nëse është e nevojshme përsëritni procesin. Uji i nxehtë zbut lëkurën rreth çarjes dhe buka do ta nxjerrë atë ndërsa po bëhet e ftohtë dhe e thatë. Është kaq e lehtë!

Jepni një jetë tjetër pikturave tuaja të vjetra.

Pjesa e butë e bukës ka një strukturë të shkëlqyeshme që ju lejon të futeni në çadra dhe zgavra të vogla. Kjo është një veçori e shkëlqyeshme kur bëhet fjalë për pastrimin e sipërfaqeve të hollësishme si pikturat e vjetra. Thjesht hidhni një copë bukë të freskët të papërpunuar lehtë në pikturë dhe do të shihni se pluhuri dhe papastërtia janë mbërthyer mbi të. Nëse vëreni thërrime, përdorni një furçë të butë për t’i fshirë ato.

Hiqni qafe njollat.

Struktura sfungjerike e bukës është gjithashtu e mahnitshme për pastrimin e njollave. Bëni një top të fortë nga buka pa kore dhe përdoreni atë për njollat e kuzhinës ose banjës. Do të funksionojë si një gomë dhe nuk do të duhet të shqetësoheni për kimikatet në produktet e pastrimit!

Harrojini lotët ndërsa pritni qepët.

Kjo mund të duket qesharake, por funksionon për bukuri! Vendosni një copë bukë të ndenjur në gojën tuaj, duke lënë një pjesë të vogël jashtë buzëve tuaja. Arsyeja që qani kur pritni qepë është për shkak të sulfateve që lëshohen gjatë prerjes. Buka thith gazin dhe krijon ajër pa lot për ju.

Mbajeni tortën tuaj të freskët për shumë më gjatë.

Çfarëdo që është e ekspozuar në ajër të hapur do të humbasë strukturën e saj dhe do të përkeqësohet me kalimin e kohës. Dhe ajo që buka mund të bëjë është të krijojë një mburojë midis tortës suaj dhe ajrit! Mbuloni pjesën e prerë me bukë të ndenjur për ta mbajtur atë më të freskët.

Parandaloni erën e keqe të zarzavateve.

Mos harroni faktorin e lagështisë që përmendem më sipër. Ndikon gjithashtu tek perimet tuaja me gjethe jeshile, edhe nëse ato janë në frigorifer. Pas tharjes së zarzavateve, vendosni një copë bukë në enën ku i mbani. Kjo do t’i parandalojë ato të mos prishen, gjë që gjithashtu eliminon rrezikun e një erë të mundshme kalbjeje.

Mblidhni copat e qelqit në mënyrë të sigurt.

 

Fibra është cilësia që ju nevojitet ndërsa përpiqeni të mblidhni xhami të copëtuar, dhe buka e ka këtë strukturë. Përdorni pjesën e butë të bukës si një top pambuku dhe pastroni zonën e aksidentit duke e shtypur atë në sipërfaqe.

Jepuni këmbëve tuaja një trajtim.

Kur bëhet fjalë për një trajtim natyral të këmbëve, uthulla e mollës dhe buka mund të krijojnë mrekulli së bashku. Karakteristikat acidike të uthullit ndihmojnë në njomen e lëkurës së tharë dhe të plasaritur. Ndërkohë, struktura poroze e bukës do të qëndrojë e lagur për më gjatë kur krahasohet me pambukun ose një leckë të rregullt. Lëreni gjatë natës, duke mbuluar këmbët tuaja me një copë plastike dhe çorape. Do të zgjoheni me lëkurë më të butë në thembra.

Hiqni yndyrën e tepërt nga ushqimi.

Buka mund të thithë lëngun lehtë. Kjo është ajo që e bën atë të përsosur për t’u ngrënë. Gjithashtu bëhet e dobishme për gjërat që nuk doni të hani! Për të marrë yndyrën nga supa, një salcë ose një enë enë e nxehtë, zhytni pak bukë direkt në yndyrë. Do të përvetësohet lehtë dhe mund të nxirret jashtë dhe të hidhet.

Gjithashtu hiqni yndyrat nga pëlhura!

Përsëri, buka është thithëse dhe shumë e mirë në ndalimin e rrjedhshmërisë. Shtypni pak bukë butësisht në derdhje dhe prisni për një kohë. Atëherë thjesht mund ta lani.

Zbutni marshmallows tuaja të thata.

Sapo marshmallows të humbasin pamjen e tyre me gëzof, ata nuk do të shijojnë në të njëjtën mënyrë. Por ka një zgjidhje të thjeshtë për t’i freskuar ato. Lini një fetë bukë brenda çantës për disa ditë. Pasi të shihni se janë fryrë, nxirrni bukën jashtë.

 Zhdukni shijen e djegur nga orizi i gatuar tepër.

Nëse orizi është djegur, mos e hidhni. Thjesht shpëtojeni pjesën e parë problematike dhe vendosni një pjesë të bukës për të hequr erën. Askush nuk do ta vërejë!

Pastroni mullirin e kafesë dhe zona të tjera të vështira për tu arritur në pajisjet e kuzhinës tuaj.

Thërrimet e bukës do të futen në vende të vogla në të cilat thjesht nuk mund ta vendosni sfungjerin tuaj. Grini disa copa bukë në një mulli kafeje dhe do të krijojë mrekulli për marrjen e mbetjeve të ngjashme me pluhurin në fund. Zbrazni rezervuarin e kafesë dhe shpërlajeni atë.

Shenjat në mure

Gishtat me yndyrë dhe duart e papastra të fëmijëve do të njollosin muret tuaja. Mund të përpiqeni t’i fshini ato me një sfungjer, por mund të lënë shenjë dhe të ndryshojë ngjyrën e mureve tuaj me kalimin e kohës. Përdorni pjesën e bardhë të bukës dhe shenjat do të zhduken.