©Depositphotos

Gjatë historisë, njerëzit kanë përtypur gjithçka: nga rrëshira dhe dylli parafine tek Orbit.

Për shembull, 5,000 vjet më parë njerëzit përtypnin copa katrani të lëvores së thuprës. Katrani ka veti antiseptike dhe efekte të tjera medicinale, njësoj si çamçakëzi modern.

Padyshim, ka më shumë në këtë zakon sesa aroma e freskët e gojës ose një shpërqendrim.

Ne kemi gjetur disa mite nga realiteti në lidhje me efektin që mund të ketë përtypja e çamçakëzit në trupin tuaj dhe jemi të lumtur të ndajmë me ju rezultatet.

Ndikon në dhëmbët tuaj.

© depositphotos.com

Mirë: Çamçakëzi pa sheqer është një vrasës efikas i baktereve, i cili mund të krahasohet me pastën e dhëmbëve. Mbron dhëmbët tuaj nga prishja dhe gingiviti duke shkrijuar pështymë shtesë që shpëlan acidet dhe mbetjet e ushqimit. Ai gjithashtu forcon smaltin duke aplikuar kalcium dhe fosfat shtesë.

Keq: Por nëse çamçakëzi juaj përmban sheqer, ai ka një ndikim negativ në shëndetin e dhëmbëve. Bakteret që jetojnë në zgavrën tuaj të gojës, tretin sheqerin para se të arrijnë stomakun tuaj, duke rezultuar në grumbullimin e pllakave në dhëmbët tuaj. Gjithashtu nxit prishjen e dhëmbëve me kalimin e kohës.

Përmirëson kujtesën.

 

Përtypja e çamçakëzit rrit rrahjet e zemrës, rrjedhën e gjakut dhe shpërndarjen e oksigjenit në tru. Një nga efektet pozitive të tij është rritja e aftësisë njohëse që përjetojmë: përmirëson gatishmërinë, përpunimin e mendimit, vendimmarrjen dhe kujtesën. Për fat të keq, nuk funksionon për një kohë të gjatë – funksionon vetëm nëse përtypni para ose gjatë detyrave veçanërisht sfiduese.

Ndihmon në humbjen e peshës.

© depositphotos.com, © depositphotos.com, © depositphotos.com, © depositphotos.com

Mirë: Çamçakëzi ndonjëherë mund të na shtypë oreksin. Pasi të përtypin çamçakëz në mëngjes, njerëzit priren të ndjehen më pak të uritur. Është i ëmbël dhe i ulët në kalori, kështu që mund t’ju ndihmojë në shkurtimin e “mezeve” të marra gjatë ditës. Gjithashtu rrit shpenzimet e energjisë, pompon metabolizmin tuaj dhe ju bën të ndjeheni më pak të lodhur pasi të hani.

Keq: Por reputacioni i çamçakëzit si një mjet diete mund të kthehet në një mënyrë të keqe. Lëvizja e përtypjes dhe pështyma e vazhdueshme mashtrojnë trurin tuaj për të menduar se jeni në të vërtetë të uritur.

Dhe çamçakëzi i mentes ju shtyn të kërkoni ushqim të shpejtë, në vend të opsioneve më të shëndetshme si frutat, pasi i bën ata të shijojnë shumë. Përtypësit e çamçakëzave gjithashtu kanë tendencë të hanë më pak vakte në ditë, por ngarkojnë me kalori kur hanë.

Shkakton probleme të nofullës.

© depositphotos.com, © depositphotos.com

Përtypja e vazhdueshme mund të çojë në një çrregullim që prek nyjet e nofullës dhe muskujt përreth saj. Çdo lëvizje e nofullës – ngrënia, qeshja, apo edhe të folurit – shoqërohet me dhimbje të forta që ndonjëherë përhapen në qafë dhe shpatulla. Rreziku është veçanërisht i lartë nëse përtypni në momente stresi, pasi njerëzit priren të shtrëngojnë dhëmbët në mënyrë të pavetëdijshme kur janë nervozë.

Ndikon në sistemin tretës.

Mirë: Prodhimi shtesë i pështymës kur përtypni çamçakëz ndihmon në mënyrë efektive kundër sëmundjes së mëngjesit. Disa thonë se funksionon më mirë se ilaçet, duke zvogëluar shanset për të vjella, siklet në bark dhe të përziera po aq shpejt, ndërsa është dukshëm më e lirë dhe më e disponueshme.

Keq: Por nuk është mirë për ju nëse keni një stomak të ndjeshëm ose dispepsi. Kur përtypni, gjithmonë gëlltitni gllënjka të vogla ajri dhe mbushni stomakun tuaj me gaz që mund të çojë në fryrje të stomakut. Alkoolet e sheqerit që përdoren shpesh si ëmbëlsues veprojnë si pastrues, duke shkaktuar ngërç, dhimbje barku dhe diarre.

Zvogëlon urthin.

© depositphotos.com, © depositphotos.com, © depositphotos.com

Ndjekja e një vakti me çamçakëz mund të ulë nivelet e acidit në ezofag. Rrjedhja e pështymës hollon dhe neutralizon acidin pas ushqimit të rëndë. Kjo mund të ndihmojë në uljen e zbaticës së acidit dhe urthit.

Ndikon në trurin tuaj.

© depositphotos.com, © depositphotos.com

Mirë: Çuditërisht, përtypja e çamçakëzit ofron superfuqi anti-stresi dhe përmirësimin e humorit. Përtypja e këtyre gjërave zvogëlon nivelet e kortizolit, hormonit të stresit dhe veprimi i thjeshtë i përtypjes është relaksues për shumicën e njerëzve. Shpërndan ankthin dhe lodhjen dhe nxit disponimin tonë gjatë gjithë ditës.

Keq: Por presioni i vazhdueshëm në nofullën tonë rrit sasinë dhe frekuencën e migrenës dhe dhimbjeve të kokës. Në rastin më të keq, mund të çojë në dhimbje koke kronike. Pra, nëse tashmë keni një predispozicion ndaj migrenës, është më mirë të shmangni çamçakëzët fare.

Parandalon infeksionet e veshit

Infeksionet e veshit shfaqen kur bakteret mblidhen në tubat që lidhin hundën dhe veshët. Shpesh prek fëmijët. Çamçakëzi që përmban ëmbëlsues natyral xylitol ndihmon në parandalimin e vendosjes së baktereve atje.