Sunday, December 4, 2022
BallinaKuriozitete10 Shenja të Qarta se Partneri Nuk po Sillet Mirë Pas Shpinës...

10 Shenja të Qarta se Partneri Nuk po Sillet Mirë Pas Shpinës Tuaj

Të qenit në një marrëdhënie besnike është një zgjedhje që të dy partnerët duhet t’i përkushtohen çdo ditë.

Megjithatë, ndonjëherë, njëra ose ndoshta të dyja palët e gjejnë veten në çështje që e vënë në rrezik bashkimin e tyre. Pavarësisht se sa i zoti është dikush në fshehjen e gjërave, ka ca gjëra të vogla që mund të tregojnë pabesinë e tij. Kjo është për shkak se dikush mund të falsifikojë lehtësisht veprimet e tyre, por ata nuk mund të falsifikojnë lehtësisht emocionet e tyre.

Intimiteti ka ndryshuar ose është zbehur.

Intimiteti, si emocional ashtu edhe fizik, zbehet me kalimin e viteve dhe çiftet mësohen me praninë e njëri-tjetrit. Por kur të dyja këto zona fillojnë të zbehen me shpejtësi dhe në një mënyrë të papritur, mund t’ju duhet të shqetësoheni. Nëse partneri juaj dikur ishte i dashur me ju, dhe tani ai as nuk ju puth për mirupafshim, shanset janë që po i ruajnë puthjet e tyre për dikë tjetër. Nga ana emocionale, ata mund të mos jenë më shumë llafazan dhe të ndalojnë së ndari me ju mendimet e tyre më të thella.

Ato kanë një mik të ri me të cilin kalojnë gjithmonë kohë.

Kjo lloj lidhjeje mund të jetë ose fizike ose emocionale, dhe fillon kur partneri juaj fillon t’ju anulojë për të takuar një mik të ri. Ato padyshim që ndiejnë nevojën për të qenë me atë në vend se me ty dhe nuk u intereson t’ju zhgënjejnë. Ato tani po ndajnë mendimet dhe problemet e tyre më të thella me atë person tjetër dhe nuk hapen me ju si dikur. Më e keqja është se ato nuk mund t’ju prezantojnë kurrë me atë “mikun” tjetër, ose do ta bëjnë, por si “kolegun” e tyre.

Papritur duhet të punojnë deri vonë.

Pra, për më shumë se 10 vjet, partneri juaj ka punuar gjithmonë në të njëjtat orë, dhe befas ata punojnë vonë të paktën 3 herë në javë. Ata mund të jenë gati për një promovim, dikush mund të mendojë, por ata kurrë nuk kanë folur me ju për këtë mundësi. Pra, shpjegimi tjetër logjik për ju do të ishte se ata mund të kenë një lidhje. Sigurisht, kjo nuk është gjithmonë përgjigjja për gjërat që nuk mund t’i shpjegojmë.

Por nëse puna deri vonë ka ndodhur për një kohë të gjatë, paga e tyre ka mbetur e njëjtë dhe nuk ka ndodhur asnjë promovim, atëherë është një shqetësim i besueshëm. Këto gjëra, së bashku me përkeqësimet e tjera në marrëdhënien tuaj, duhet t’ju bëjnë të mendoni dy herë.

Miqtë e tyre janë të çuditshëm rreth jush.

Në këto situata, miqtë më të mirë të partnerit tuaj zakonisht do ta dinë për pabesinë e tyre shumë më parë se ju. Ose ndoshta miqtë tuaj dinë ose dyshojnë për diçka, por nuk po thonë dot asgjë. Nëse është kështu, sjellja e tyre mund të ndryshojë rreth jush dhe mund ta kenë të vështirë t’ju shohin në sy. Ata mund të sillen krejtësisht të çuditshëm dhe të panatyrshëm rreth jush kur dikur ishin të gjithë argëtues dhe të emocionuar.

Ju mund të përballeni me ta dhe t’i pyesni se ku qëndron problemi. Shanset janë që ata nuk do të jenë në gjendje ta mbajnë më sekretin dhe të flasin me ju.

Ata shpenzojnë para pa shpjegim.

Shumë çifte kanë llogari të përbashkëta, kështu që ata mund të kontrollojnë së bashku shpenzimet e tyre. Kur filloni të vini re se partneri juaj po tërheq shumë më tepër para sesa dikur, është e natyrshme që të pyesni veten pse. Ju mund t’i pyesni ata, por me shumë mundësi do të merrni një përgjigje të zemëruar ose një shpjegim shumë të paqartë ose të rremë. Ju gjithashtu mund të vini re se ata bëjnë udhëtime “biznesi” më shpesh dhe kthehen në shtëpi me rroba të reja dhe aksesorë të tjerë.

Nëse vërtet mashtrojnë, ndoshta do të shmangin përdorimin e një karte krediti, pasi do të jetë shumë më e lehtë për ju të zbuloni se për çfarë ishte çdo blerje.

Ata nuk të besojnë si dikur.

Një partneritet i mirë do të thotë që të dy t’i tregoni njëri-tjetrit vështirësitë tuaja të përditshme dhe të shprehni gjithçka që ju shqetëson. Kur e keni këtë për një kohë të gjatë dhe papritmas partneri juaj pushon së foluri me ju për problemet e tij, kjo mund të jetë një tregues i tradhtisë. Ata mund të kenë gjetur dikë tjetër për të folur për këto gjëra, dhe ju nuk jeni më batanija e tyre e sigurisë. Edhe nëse nuk tradhtojnë, pabesia emocionale është gjithashtu një mundësi dhe mund të jetë mjaft e dëmshme.

Të bëjnë të dyshosh për veten.

Ajo që bëjnë disa njerëz që tradhtojnë është të përpiqen t’i bëjnë partnerët e tyre të ndihen sikur nuk janë më të mjaftueshëm. Ata mund t’ju poshtërojnë shumë dhe t’ju bëjnë të ndiheni sikur jeni të çmendur që mendoni se po tradhtojnë. Kjo është një formë e ndezjes së gazit, ku ata e dinë se e kanë gabim, por përpiqen të rrotullojnë gjithçka mbi ju për t’ju bërë të dyshoni për veten tuaj.

Ndoshta ky është një truk i tyre për të hedhur themelet kur afera e tyre të dalë në dritë. Në këtë mënyrë, ata tashmë do të kenë hapur rrugën për ta bërë të duket se ishte faji juaj që ata mashtruan, pasi nuk kishin zgjidhje tjetër.

Ju keni vështirësi të kontaktoni me ta.

Të jesh në gjendje të kontaktosh partnerin gjatë ditës është e rëndësishme për çdo marrëdhënie. Sigurisht, mund të ketë raste kur ata janë të zënë dhe nuk mund ta marrin telefonin për t’ju kthyer mesazhe ose për t’ju telefonuar. Megjithatë, kur këto raste bëhen gjithnjë e më të shpeshta, duhet të jeni skeptik, veçanërisht nëse papritur duhet të punojnë deri vonë dhe janë gjithmonë në një takim ose telefoni i tyre u shuhet gjatë gjithë kohës.

Ata ndryshojnë papritur pamjen e tyre ose kujdesen shumë për të.

Kur partneri juaj ka gjetur dikë me të cilin ka një lidhje apo dëshiron ta tërheqë, ai mund të fillojë të kujdeset më shumë për pamjen e tij. Ata mund të fillojnë të shkojnë në palestër dhe të hanë më shëndetshëm ose të vishen më mirë, kur gjithçka që do të vishnin më parë ishin xhup dhe xhinse. Ata gjithashtu mund të fillojnë të veshin parfum të ri të shtrenjtë dhe të kenë një prerje të re flokësh pas 40 vjetësh që kanë të njëjtin model flokësh.

Tani, njerëzit ndryshojnë dhe kjo nuk do të thotë se ata kanë një lidhje, por në kombinim me të gjitha ose disa nga shenjat e tjera, kjo mund të jetë gjithashtu një tregues. Kjo është veçanërisht e vërtetë nëse ata i zbatojnë ato ndryshime vetëm kur janë në punë ose ngjarje shoqërore dhe kurrë nuk janë rreth jush.

Ata nuk janë të mërzitur nga gjërat që dikur i çmendnin.

Kur çiftet grinden ose nuk pajtohen edhe për gjërat më të vogla, zakonisht ndodh sepse ata kujdesen për dallimet e tyre. Ata gjithashtu duan të flasin rreth tyre për të parë nëse mund t’i zgjidhin ato ose të gjejnë një pikë takimi. Megjithatë, kur kjo përpjekje ndalet dhe partneri juaj thjesht i lejon gjërat të rrëshqasin, mund të jetë një tregues se ata janë emocionalisht të largët dhe mund të jenë duke tradhtuar.

Për shembull, nëse dikur mërziteshin se sa i zhurmshëm ishe në mëngjes, dhe tani nuk u intereson fare, ndoshta ata janë larguar nga marrëdhënia. Atyre nuk u intereson përpjekjet për të ndryshuar mënyrat tuaja, por i shohin ato acarime të vogla si rrugëdalje të mundshme.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments