Sunday, December 4, 2022
BallinaKuriozitete10 Veçori të Veshjeve Trendy që Ju Bëjnë të Dalloni nga Turma

10 Veçori të Veshjeve Trendy që Ju Bëjnë të Dalloni nga Turma

Çdo grua gjithmonë dëshiron të duket spektakolare. Megjithatë, për shkak të veshjes së të njëjtave gjëra popullore, shumë prej tyre fillojnë të duken sikur të ishin abonuar tek i njëjti dyqan.

Për fat të mirë, rregullimi i kësaj dhe dalja nga turma është mjaft e thjeshtë, dhe për këtë, shpesh nuk keni nevojë as të hiqni dorë nga pamja e zakonshme e veshjeve ose stili juaj i preferuar. Thjesht duhet t’i kushtoni vëmendje nuancave që e bëjnë të njëjtën pallto apo xhaketë më elegante dhe trendi.

Palltot Maxi në vend të atyre të shkurtuara

Shumica e njerëzve janë të interesuar të gjejnë veshje premium pa shpenzuar të gjithë buxhetin e tyre. Palltot Maxi thjesht hyjnë në kategorinë e gjërave që duken shik, të shtrenjta dhe elegante pavarësisht çmimit të tyre janë pjesë e pandashme e garderobës.

Përshtatje e saktë në vend të përndezjes

©cocomtr / Depositphotos

Përveç kësaj, ia vlen t’i kushtohet vëmendje prerjes. Në koleksionet e modeleve të palltove në modë të sezonit aktual, nuk ka asnjë opsion të vetëm kaçurrelë ose të ndezur – të gjitha janë të drejta, dhe në disa raste propozohet të theksohet beli me rrip. Nuk është për t’u habitur, sepse një prerje e tillë është ideale për pothuajse çdo lloj figure.

Material me model dhe me shumë ngjyra në vend se të thjeshtë

Veshja monokromatike është një klasik i pandryshueshëm, por trendet ende bëjnë rregullimet e tyre herë pas here. Dhe për momentin në krye janë mushamaja, xhaketa dhe xhaketa poshtë me stampa. Dhe nëse nuk jeni gati për një risi të tillë kardinale si një model i gjithanshëm, atëherë veshjet e sipërme të stilit të ngjyrave janë të përshtatshme për ju – një shumëllojshmëri kombinimesh të futjeve me shumë ngjyra.

Çdo printim tjetër në vend të kuadratit

Delsignore / Depositphotos, Delsignore / Depositphotos

Palltot dhe mushama në kafaz, natyrisht, janë të përjetshme, por për shkak të popullaritetit të tyre janë bërë mjaft të njohura dhe nuk duken aq të freskëta si më parë. Prandaj, nëse shpirti kërkon diçka të përjetshme dhe klasike, por në të njëjtën kohë më të rrallë, ka kuptim t’i kushtoni vëmendje printimit të sferës. Nëse jeni gati për ndryshime më drastike, atëherë mos ngurroni të merrni rroba me stamp leopardi, të cilat janë kthyer në top dhe padyshim që do të bëhen kulmi i garderobës tuaj.

Inserte nga lëkura e deleve në vend të mbulimit të plotë

Palltot e lëkurës së deleve dhe peliçet prej leshi natyral ose artificial të deleve janë një zgjedhje e preferuar e fashionisteve për periudhën vjeshtë-dimër. Megjithatë, tendencat aktuale u kanë dhënë atyre një jetë të re duke refuzuar të mbajnë lëkurën e deleve dhe duke u kufizuar vetëm në disa futje leshi të prerë afër, për shembull, në jakë dhe mëngët.

Pallto llogore e bërë me material lëkure në vend të pëlhurës

©cocomtr / Depositphotos

Një pallto lëkure e zgjatur është gjithashtu një hit i vërtetë i sezonit. Trendi janë modelet e lëkurës së zezë në vaj dhe variacionet me ngjyra më të guximshme që mund të bëjnë bujë. Nuk ka kufizime për ngjyrat. Mund të zgjidhni nga nuancat krejtësisht të theksuara, si roza e nxehtë në stilin barbicore, deri tek ato më të thella, smeraldi dhe safiri, që të kujtojnë gurët e çmuar.

Xhaketa poshtë të bëra nga çdo material tjetër përveç poliestrit

© CELEB SHIJIA / AliExpress

Xhaketat e poshtme janë ndoshta një nga veshjet e sipërme më praktike, por tani ka edhe modele vërtet spektakolare në velur komod dhe pëlhurë kadifeje. Dhe sigurisht, nuk mund të mos përmendet risia e nxehtë në formën e xhaketave prej lëkure artificiale, të cilat duken tepër elegante dhe të shtrenjta.

Xhaketa të lirshme në vend se të montuara

Disa fjalë të tjera për xhaketat e poshtme, të cilat janë të domosdoshme në periudhën vjeshtë-dimër: të gjitha llojet e xhaketave të montuara ose thjesht të ulura në figurë i lënë vendin e tepërt. Xhaketat poshtë me madhësi plus janë perfekte për një pamje sportive të rastësishme. Dhe falë shumëllojshmërisë së siluetave, nuancave dhe printimeve, gjithmonë mund t’i jepni stilit tuaj një pamje unike.

Përfundimi i materialit me teksturë në vend të lëmimit

Xhaketat e veshura me tegela gjithashtu sundojnë koshin. Ndoshta çuditërisht, një shumëllojshmëri e përfundimeve me teksturë gjithashtu i shtojnë karakter veshjes së sipërme, e cila është ideale për ata që duan t’u përmbahen ngjyrave klasike, qetësuese, ndërkohë që duken të freskëta dhe moderne.

Hije të lehta pallto në vend të atyre të errëta

AGCreativeLab / Depositphotos

Siç është përmendur tashmë, tendencat moderne kanë tendencë për ngjyra të ndezura. Megjithatë, për ata që nuk janë gati për eksperimente të tilla të guximshme, ka edhe një rrugëdalje në formën e një pallto kremi më klasike, por jo më pak mbresëlënëse. Ky është një nga opsionet më elegante që e bën menjëherë të gjithë të duket mbretëror elegant.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments