Wednesday, February 1, 2023
BallinaKuriozitete16 Persona i Këshilluan të Tjerët për Gjërat e Lira dhe Praktike...

16 Persona i Këshilluan të Tjerët për Gjërat e Lira dhe Praktike që Gjetën

Ndonjëherë ne blejmë pajisje të modës së re dhe gjoja të dobishme, kursejmë para për t’i blerë ato. Dhe pas blerjes i hedhim në cepin e largët, ku mbulohen me një shtresë të trashë harrese.

Por ka edhe një situatë të kundërt kur një gjë krejt e lirë e blerë spontanisht e ndan jetën tonë në “para” dhe “pas”. Ne kemi mësuar shumë gjëra interesante, me të cilat njerëzit do të gjejnë gjëra praktike dhe relativisht të lira.

Sapo mora një filtër uji për kokën time të dushit. Tani uji nuk ka erë klori. ©luckeegurrrl5683/Reddit

Pëlhura suedeze e kuzhinës është një risi e vërtetë midis leckave shtëpiake. Kush do ta kishte menduar, apo jo? Ajo zëvendëson një peshqir letre, leckë dhe sfungjer për larjen e enëve. Përthithet si i çmendur, shtytjet pothuajse thahen dhe shërben për një kohë të gjatë. Një leckë e tillë do të kursejë 17 rrotulla peshqirësh letre. © Maetryx / Reddit

©Amazon

Unë kam një jastëk të madh për gratë shtatzëna në formën e shkronjës “c”, është e mahnitshme. Meqë ra fjala, nuk jam shtatzënë, më pëlqen vetëm të fle në krah dhe nuk kam dhimbje në gjunjë. © mareneli / Reddit

Furçë dhëmbësh elektrike. Dhe nuk është e nevojshme të blini një model të zbukuruar. Shumë elementare, gjithashtu bën një punë të shkëlqyer. Dentisti tani më lavdëron fare dhëmbët. © ArnoldoSea / Reddit

Makinë larëse portative me dy mënyra – larje dhe tharje. Unë nuk kam një makinë larëse të plotë me tharëse në banesën time. Blerja e një portative ishte zgjidhja perfekte për mua personalisht, sepse nuk kam shumë rroba. Tani nuk keni nevojë t’i çoni gjërat në lavanderi. © dirtymoney / Reddit

Blej sapun nga duart e një zonje. Nuk do të përdor më sapun të zakonshëm. Sapuni i punuar me dorë ka erë të mahnitshme dhe aroma qëndron për një kohë të gjatë. Gjithçka që përdor kjo grua për ta gatuar është qumësht dhie, mjaltë, aromë dhe glicerinë. © xenakoryza / Reddit

Brisku i vjetër i shkollës, një furçë dhe një kavanoz me krem ​​rroje. Lëkura ime nuk lëndohet më nga mbeturinat e disponueshme me disa tehe. Më pëlqeu rruajtja dhe sa emocionuese ishte të aplikoja shkumën me aromën e drurit të sandalit me furçë! © Dreadnasty / Reddit

Si adoleshente, kisha lëkurë të tmerrshme. Bleva një palë doreza dushi eksfolues dhe një copë sapun në vend të xhelit. Pas rreth 2 javësh, lëkura filloi të dukej shumë më mirë. Unë kam përdorur të njëjtat doreza eksfoluese për 10 vjet – meqë ra fjala, ato mund të lahen në mënyrë të sigurt në një makinë. Lëkura ime është e mrekullueshme. ©Revenge_of_the_User / Reddit

Brekët për rastet e dhimbjeve, i kam blerë vetes dhe vajzës sime. Ajo është 17 vjeç. Në ditët e para, kur shkarkimi është i bollshëm, unë, natyrisht, përdor tamp-ona, por në ditët e fundit të dhimbjeve vetëm brekë të tilla. Kursimet në produktet e higjienës janë të dallueshme. © Mamapalooza / Reddit

Ushqyes automatik i maceve. Nuk ka më ngjitje në orën 5 të mëngjesit sepse “Ne jemi të uritur”. © GHOFinVt / Reddit

Jastëkë prej mëndafshi. Hiq shampot e shtrenjta dhe të gjitha pajisjet e tjera që kam blerë më parë. Falë këtyre këllëfëve të jastëkëve, flokët e mi duken të mrekullueshëm. © JamJamsAndBeddyBye / Reddit

Organizator grimi. Nëse jetoni me dikë që i pëlqen të grimohet, me siguri e dini se sa hapësirë ​​mund të zënë kozmetika. Unë kam një komodinë me sirtarë. Mbaj manikyrin në njërën dhe kozmetikën e fytyrës në tjetrën. Një sirtar për hijet, një për eyeliner e kështu me radhë. Nuk keni më nevojë të shpërndani disa gjëra për të gjetur të tjera. © PeachFreedom / Reddit

Batanije me cilësi të mrekullueshme. Është aq e madh sa mbulon plotësisht dy të rritur dhe një qen. Por pavarësisht nga madhësia e tij, është mjaft e hollë, mund të lahet në një makinë larëse të zakonshme. Është e freskët nën të në verë dhe e ngrohtë në dimër. © sharonah9 / Reddit

Çorape leshi delesh, i vesh në punë. Ata janë të trashë, por më duket sikur ka një re midis këmbëve të mia dhe tokës. Kthehem në shtëpi pa dhimbje në këmbë, edhe përkundër ndërrimeve të natës dhe të ditës. © Surprise_Corgi / Reddit

Një libër mbi kopshtarinë. Nuk kisha çfarë të bëja në jetën time dhe më duhej të gjeja një hobi. Isha në depresion dhe kopshtaria më dha një arsye për t’u ngritur nga shtrati në mëngjes. Tani ushqehem shëndetshëm, takimet me miqtë dhe kopshtaria është bërë pasioni im. © CloudberryCover / Reddit

Burri im më bleu një palë doreza boksi. Tani që kthehem në shtëpi pas një dite të vështirë pune, ata më ndihmojnë të heq të gjitha marrëzitë. Ulesha vetëm në divan, haja patatina dhe nuk kisha fuqi as të flisja. Tani gjithçka është ndryshe dhe ndihem e gëzuar. © Embarrassed_Put_7892 / Reddit

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments